روز های تلخ اسطوره ای به نام جردن باروز

به گزارش مجله گوگل ایرانی، در جریان دیدار فینال وزن 74 کیلوگرم انتخابی تیم ملی کشتی آزاد آمریکا برای حضور در المپیک توکیو، جردن باروز دارنده 5 طلای جهان و المپیک برابر کایل دیک دارنده 2 طلای جهان در سال های 2018 و 2019 با قبول دو شکست 3 بر صفر و 3 بر 2 از رسیدن به المپیک توکیو بازماند.

روز های تلخ اسطوره ای به نام جردن باروز

باروز بعد از قبول دو شکست و از دست دادن المپیک، از شدت ناراحتی نای بلند شدن از روی تشک را نداشت و در میان تشویق تماشاگران دست دیک به عنوان فرد پیروز بالا رفت.

کایل دیک در این 2 مبارزه به لحاظ سرعت و قدرت بدنی نسبت به باروز 33 ساله برتری داشت. باروز چندین مرتبه به پا های دیک رسید، اما توان دریافت امتیاز را نداشت و تنها در 20 ثانیه پایانی مبارزه دوم و در حالی که 3 بر صفر عقب بود، دو مرتبه حریف را به بیرون تشک برد تا دو امتیاز بگیرد، هر چند در ثانیه پایانی دیک پیروز به خاک کردن باروز شد، اما وقت به پایان رسید و دیک با کسب دومین پیروزی جواز حضور در المپیک توکیو را بدست آورد.

کایل دیک 30 ساله در سال های 2018 و 2019 در وزن 79 کیلوگرم صاحب مدال طلای جهان شد. وی از سال گذشته برای این که بتواند در المپیک توکیو کشتی بگیرد به وزن المپیکی 74 کیلوگرم آمد و در دو تورنمنت متئو پلیکونه ایتالیا 2020 و هنری دگلان فرانسه 2021 به عنوان قهرمانی وزن 74 کیلوگرم رسید.

دیک در دوره پیش برای حضور در المپیک 2016 ریو از وزن 74 کیلوگرم به 86 کیلوگرم رفت، اما در انتخابی آمریکا مقابل جی دن کاکس مغلوب گردید و به المپیک نرسید. وی پیش از آن نیز در جام مدوید به عنوانی بهتر از نهمی نرسیده بود.

جردن باروز دارنده 4 مدال طلای جهان و یک طلای المپیک که سابقه 2 دوره حضور در المپیک را دارد در دوره پیش این رقابت ها در ریو به عنوانی بهتر از نهمی نرسید.

در دیگر رقابت های برگزار شده کایل اسنایدر قهرمان جهان و المپیک در وزن 97 کیلوگرم با دو برد قاطع برابر کولین مور به المپیک توکیو رسید و در سنگین وزن نیز گیبلاستیوسون با شکست نیک گویادوفسکی پیروز به کسب جواز المپیک شد.

در وزن 86 کیلوگرم نیز دیوید تیلور دارنده مدال طلای جهان با کسب دو پیروزی مقابل بونیکل به المپیک رسید.

همچنین در وزن 57 کیلوگرم نیز توماس گیلمان با برتری مقابل ویتالی آروجا به المپیک رسید و در 65 کیلوگرم نیز جردن اولیور با شکست جو مک کنا جواز حضور در توکیو را به دست آورد.

منبع: فرارو
انتشار: 13 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 13 اردیبهشت 1400 گردآورنده: iranigoogle.ir شناسه مطلب: 1555

به "روز های تلخ اسطوره ای به نام جردن باروز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روز های تلخ اسطوره ای به نام جردن باروز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید