روسیه رئیس مجلس اروپا و 7 مقام ارشد دیگر اروپا را تحریم کرد

به گزارش مجله گوگل ایرانی، مسکو بیان کرد ورود دیوید ساسولی رئیس مجلس اروپا و هفت مقام ارشد دیگر اروپایی را به روسیه ممنوع نموده است.

روسیه رئیس مجلس اروپا و 7 مقام ارشد دیگر اروپا را تحریم کرد

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به نقل از یورونیوز، کرملین گفته است این اقدام تلافی جویانه در پاسخ به تحریم هایی انجام گرفته است که پیشتر از سوی اتحادیه اروپا علیه شماری از مقامات روسی وضع شده بودند.

اتحادیه اروپا در ماه مارس چهار مقام عالی رتبه روسیه را به دلیل مشارکت در فرایند قضایی منجر به محکومیت الکسی ناوالنی و سرکوب معترضان طرفدار وی، تحریم نموده بود.

الکساندر کالاشنیکوف، مدیر سازمان زندان ها، الکساندر بستریکین، مسئول کمیته تحقیقات، ایگور کراسنوف، دادستان عمومی و ویکتور زولوتوف، رئیس گارد ملی روسیه، چهار مقام روسی بودند که نامشان در لیست سیاه سفر به اتحادیه اروپا آمده بود.

در لیستی که امروز از افراد تحریم شده توسط روسیه منتشر شده است، علاوه بر رئیس مجلس اروپا، نام ورا ژوروا سیاستمدار اهل چک و معاون رئیس کمیسیون اروپا در امور ارزش های اروپایی، جورگ راوپاچ رئیس دادستانی برلین و ژاک مایر عضو هیئت نمایندگی فرانسه در مجمع مجلسی شورای اروپا دیده می گردد.

کرملین در بیانیه ای که به همین مناسبت منتشر نموده گفته است: اتحادیه اروپا به سیاست اقدامات یکجانبه و غیرقانونی محدودیت زا علیه شهفرایندان و نهادهای روسی ادامه می دهد.

پیشتر جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا، پس از بازدید از مسکو برای مطرح کردن پفراینده ناوالنی گفته بود روسیه به سمت یک کشور اقتدارگرا می رود و از اروپا دور می گردد.

روابط روسیه و اتحادیه اروپا از زمان الحاق کریمه و بحران اوکراین در سال 2014 رو به تیرگی گذاشته است. این در شرایطی است که طی هفته های گذشته جمهوری چک و روسیه متقابلا دیپلمات های یکدیگر را بر سر یک پفراینده آتش سوزی، که پراگ سرویس های امنیتی روسی را عامل آن می داند، اخراج نموده اند. امری که باعث بالا رفتن تنش ها میان اتحادیه اروپا و روسیه شده است.، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 7 تیر 1400 بروزرسانی: 7 تیر 1400 گردآورنده: iranigoogle.ir شناسه مطلب: 1643

به "روسیه رئیس مجلس اروپا و 7 مقام ارشد دیگر اروپا را تحریم کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روسیه رئیس مجلس اروپا و 7 مقام ارشد دیگر اروپا را تحریم کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید