روش های سرمایه گذاری کم ریسک در بازارسرمایه

به گزارش مجله گوگل ایرانی، سعید اسلامی به سرمایه گذاران توصیه کرد برای ورود به بازارسرمایه آگاهی و دانش لازم داشته باشند و اضافه نمود: البته سطح دانش مورد نیاز با توجه به مدل ورود به این بازار (مستقیم یا غیرمستقیم) متفاوت است، اما به هر حال دانستن شیوه های کلی معامله، شناخت از فضای بازار و آگاهی از اطلاعات مالی برای وارد شدن در این بازار، ضروری است.

روش های سرمایه گذاری کم ریسک در بازارسرمایه

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران به نقل از سنا، دبیرکل کانون نهادهای سرمایه گذاری ایران به افرادی که نمیخواهند وقت زیادی در این بازار بگذارند پیشنهاد کرد: بهتر است این افراد از خدمات تخصصی نهادهای دارای مجوز از سازمان بورس و اوراق بهادار به ویژه شرکت های مشاورسرمایه گذاری و شرکت های سبدگردان استفاده کنند یا اینکه از طریق صندوق های سرمایه گذاری به طور غیر مستقیم به سرمایه گذاری در این بازار بپردازند.

وی اضافه کرد: صندوق های سرمایه گذاری، نهادهای دارای مجوز از سازمان بورس و اوراق بهادار هستند و توسط تیم های متخصصی اداره می شوند و به این ترتیب می توانند برخی از ریسک های سرمایه گذاری را به طور مناسبتری کنترل کنند. البته سرمایه گذاران باید بدانند که بازارسرمایه در ذات خود دارای ریسک است. از طرفی هم چون مجموعه اقتصاد ما دارای ریسک هایی بیشتر از کشورهای با ثبات اقتصادی است، کنترل ریسک در آن از ارزش زیادی برخوردار است.

اسلامی بیان نمود: بهتر است سرمایه گذاران پول های ضروری خود را وارد بازار سرمایه نکنند؛ اساسا فعالان حرفه ای بازارسرمایه هم با فروش دارایی های خود به بازارسرمایه وارد نمی شوند، زیرا همانطور که اشاره شد، این بازار به دلیل ریسک هایی که در ذات خود دارد ممکن است موجب خسران در دارایی ها شود.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 12 دی 1399 بروزرسانی: 12 دی 1399 گردآورنده: iranigoogle.ir شناسه مطلب: 1324

به "روش های سرمایه گذاری کم ریسک در بازارسرمایه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روش های سرمایه گذاری کم ریسک در بازارسرمایه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید