سرقت میلیاردی از منازل مسکونی

به گزارش مجله گوگل ایرانی، دزد سابقه دار بعد از دستگیری به سرقت دو میلیارد تومانی از پنج فقره خانه اعتراف کرد.

سرقت میلیاردی از منازل مسکونی

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه ارزان از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش شرق، چندی پیش پرونده ای با موضوع سرقت منزل و دستگیری یکی از متهمان از کلانتری 190 مجیدیه برای رسیدگی تخصصی به پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران عظیم ارجاع داده شد. پس از ارجاع پرونده به دایره مبارزه با سرقت منزل، انجام تحقیقات در دستور کار نهاده شد.

شاکی به مأموران شرح داد: متهم همراه دو نفر از همدستانش در زمانی که در منزل حضور نداشتم، وارد ساختمان شدند و با تخریب توپی در ورودی قصد ورود به منزل را داشتند که در همین حین من سر رسیدم. سارقان به محض دیدنم از محل متواری شدند و پس از تعقیب آن ها در نهایت یکی از سارقان را دستگیر کردم. کارآگاهان در استعلام اجرا شده، فهمیدند این متهم سابقه دار است و قبلا نیز به جرم دزدی روانه زندان شده بود.

متهم در تحقیقات تکمیلی به پنج فقره سرقت منزل با همکاری دو نفر از همدستانش به نام های وحید و کوروش اعتراف کرد و گفت: دزدی ها را در چند ماه اخیر در محدوده محله نارمک و تهران نو انجام داده اند.

او گفت: ما وقتی اهالی خانه در منزل حضور نداشتند، با شکستن توپی در وارد محل می شدیم و نقشه مان را اجرا می کردیم. این متهم همچنین شرح داد اموال مسروقه را همدستانش می فروختند و سهم او را به صورت نقدی پرداخت می کردند. در شاخه دیگری از تحقیقات پلیسی محل های سرقت و مال باختگان شناسایی شدند و همچنین معین شد در یکی از سرقت ها متهمان با دو دستگاه موتورسیکلت مسروقه به محل جرم رفته بودند و قصد دزدی داشتند، اما با توجه به حضور شاکی، متواری شدند و دو دستگاه موتورسیکلت نیز در محل به جا ماند.

در ادامه تحقیقات تعدادی از اموال مسروقه در مخفیگاه متهم پیدا و به مال باختگان تحویل داده شد. متهم با صدور قرار مجرمیت روانه زندان شد و پرونده برای دستگیری سایر متهمان در اختیار پلیس آگاهی قرار گرفته است.

سرهنگ کارآگاه سعید مجیدی، رئیس پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران عظیم، توضیح داد: کارشناسان ارزش ریالی اموال مسروقه را در سرقت های اجرا شده، 20 میلیارد ریال اعلام نموده اند.

منبع: فرارو
انتشار: 10 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 10 اردیبهشت 1400 گردآورنده: iranigoogle.ir شناسه مطلب: 1550

به "سرقت میلیاردی از منازل مسکونی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سرقت میلیاردی از منازل مسکونی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید