سه دستگاه مورد احتیاج مردم با کوشش دانشجویان مهندسی مکانیک دانشگاه ایلام ساخته شد

به گزارش مجله گوگل ایرانی، سه نفر از دانشجویان کارشناسی دانشگاه ایلام پیروز به ساخت سه دستگاه مورد احتیاج مردم شهرستان های خود شدند.

سه دستگاه مورد احتیاج مردم با کوشش دانشجویان مهندسی مکانیک دانشگاه ایلام ساخته شد

به گزارش گروه دانشگاه خبرنگاران، سه نفر از دانشجویان کارشناسی دانشگاه ایلام پیروز به ساخت سه دستگاه مورد احتیاج مردم شهرستان های خود شدند. مجید صمدیان، علی ابراهیمی، فرشاد زرین نژاد و امیر محمدکمک دانشجویان کارشناسی مهندسی مکانیک دانشگاه ایلام با سرپرستی دکتر فرشاد ربیعی استادیار دانشکده فنی و مهندسی، پیروز به طراحی و ساخت سه دستگاه بومی مورداحتیاج شهرستان های محل سکونت خود، شامل دستگاه لیزر CNC، دستگاه خردکن سبزیجات صنعتی 10 کیلویی و دستگاه الک و شِیکر برقی شدند.

دستگاه لیزر CNC

مجید صمدیان و علی ابراهیمی دستگاه لیزر CNC را طراحی و ساختند، که با کنترل عددی کامپیوتری (CNC) قابلیت کنترل همزمان دو محور X و Y را دارد.

به این ترتیب با سوار کردن لیزر 5 کیلو وات، حکاکی طرح های دلخواه دوبعدی بر روی چوب، پلاستیک، کاغذ و حتی فلزات نرم امکان پذیر است.

دستگاه خردکن سبزیجات صنعتی 10 کیلویی

این دستگاه به وسیله فرشاد زرین نژاد، بر اساس کاربرد اساسی آن در شهر رامهرمز طراحی و ساخته شد، که در کمترین زمان نیز به فروش رسید. ضرورت ساخت این دستگاه این بوده که تمام دستگاه های خردکن سبزیجات صنعتی شهر رامهرمز، از مرکز استان خوزستان و یا استان های همجوار خریداری می شد.

دستگاه الک و شِیکر برقی

دستگاه الک و شِیکر برقی با اهتمام امیرمحمد کمک و بر اساس احتیاج ضروری ساکنین شهرستان بدره، جهت الک کردن حبوبات و جدا کردن ضایعات طراحی و ساخته شد.

فرشاد ربیعی استادیار دانشکده فنی و مهندسی ایلام، که سرپرستی طراحی و ساخت این دستگاه ها را بر عهده داشته، فارغ التحصیل دکترای مهندسی مکانیک گرایش ساخت و فراوری از دانشگاه صنعتی امیرکبیر است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 24 دی 1400 بروزرسانی: 24 دی 1400 گردآورنده: iranigoogle.ir شناسه مطلب: 1888

به "سه دستگاه مورد احتیاج مردم با کوشش دانشجویان مهندسی مکانیک دانشگاه ایلام ساخته شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سه دستگاه مورد احتیاج مردم با کوشش دانشجویان مهندسی مکانیک دانشگاه ایلام ساخته شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید