سوریه، افشای سفر مقامات قطری و ترکیه ای به مناطق تحت کنترل تروریست ها، ادامه تجاوزات شبه نظامیان مورد حمایت آمریکا

به گزارش مجله گوگل ایرانی، ادامه اقدامات تجاوزکارانه شبه نظامیان مورد حمایت آمریکا در الحسکه و اعزام گسترده نیرو و تجهیزات ارتش سوریه به اطراف شهر الطبقه در حومه الرقه از مهمترین اخبار این کشور است.

سوریه، افشای سفر مقامات قطری و ترکیه ای به مناطق تحت کنترل تروریست ها، ادامه تجاوزات شبه نظامیان مورد حمایت آمریکا

همراه ما باشید و با تور قطر ارزان از مروارید خلیج فارس دیدن کنید و زیبایی های شهر دوحه را در خاطراتتان ثبت کنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از الوطن سوریه، ساکنان استان الحسکه سوریه در تجمعی در میدان اصلی این شهر، اقدامات اشغالگران آمریکایی و ترکیه و عوامل وابسته به آنها را در قطع آب آشامیدنی ابراز و محاصره الحسکه از سوی شبه نظامیان قسد و ممانعت از ورود غذا و مواد معیشتی به شهروندان را محکوم کردند و از جامعه دنیای خواستند که مانع از اقدامات اشغالگران آمریکایی و ترکیه و مزدوران آنها شوند.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال تلگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در صفحه اینستاگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

در این راستا غسان خلیل استاندار الحسکه به الوطن گفت: این تجمع در محکومیت جنایاتی است که همه معیارها و قوانین بین المللی و انسانی را زیر پا گذاشته است.

وی اضافه نمود: ملتی که 10 سال پایداری نموده و پایدار ایستاده است، هرگز سر تعظیم فرود نخواهد آورد و سیاست گرسنه نگه داشتن و فقر و محاصره راه به جایی نمی برد.

اعزام پلیس نظامی روسیه به الحسکه

شبکه روسیاالیوم به نقل از سرگرد دیمیتری سونتسوف گزارش داد: یگان های پلیس نظامی روسیه وارد الحسکه شدند تا مراکز دیده بانی مشترک روسی ـ سوری تقویت و به ساکنان محلی یاری گردد.

از سوی دیگر منابع وابسته به مخالفان سوری اعلام نمودند که یک هیئت روسی شامل افسران روس و فرماندهان آنچه نیروهای سوریه دموکراتیک (قسد) نامیده می گردد در عین عیسی در حومه شمالی الرقه نشستی برگزار کردند و پس از آن روسها راهی نشست با نیروهای ترکیه در شرکراک شدند.

ادامه اقدامات شبه نظامیان مورد حمایت آمریکا علیه ساکنان الحسکه

منابع میدانی به الوطن سوریه اعلام نمودند که نیروهای قسد به اقدامات جنایتکارانه خود علیه ساکنان الحسکه ادامه می دهند و مانع حاضر شدن کارکنان اداره آب و فاضلاب و بیمارستان قامشلی و نیز کارکنان اداره نفوس و مجتمع قضایی در این شهر بر سر کارهایشان شدند.

این منابع بیان کردند: نیروهای قسد جاده قامشلی به الحسکه و نیز الحسکه به جبل کوکب در این شهر را برای پنجمین روز متوالی بسته اند و مانع حاضر شدن کادر بیمارستان ملی که شامل پزشکان و پرستاران می گردد به سر کارهایشان شده اند. آنها همچنین مانع از حضور کارکنان ثبت احوال و مجتمع قضایی در شهرک تل تمر در شمال غرب الحسکه برای سومین روز متوالی شدند.

منابع مذکور بیان کردند: نیروهای قسد مانع از حضور کارکنان شرکت آب و فاضلاب در کوی العزیزیه حسکه شدند و سه نفر از آنها را ربودند.

اعزام تجهیزات نظامی گسترده ارتش سوریه به اطراف شهر الطبقه در حومه غربی الرقه

منابع وابسته به معارضان سوری از اعزام تجهیزات گسترده ارتش سوریه به اطراف شهر الطبقه در حومه غربی الرقه با هدف استقرار در خطوط تماس با شبه نظامیان قسد در منطقه، اطلاع دادند و اعلام نمودند: نیروهای ارتش سوریه مواضع خود را در نزدیکی شهرک دبسی عفنان در حومه شهر الطبقه تقویت نموده اند. این نیروها و تجهیزات از حومه حماه به این منطقه اعزام شده اند.

استاندار ادلب: آماده پذیرایی از ساکنان ادلب هستیم

محمد نتوف استاندار ادلب اعلام نمود: دولت سوریه آمادگی کامل برای پذیرایی از سوری هایی دارد که در اردوگاه های تحت کنترل تروریست ها و نیروهای ترکیه در بدترین شرایط به سر می برند.

وی اضافه نمود: گذرگاه روستای ترمیه در جاده اریحا ـ سراقب از سوی دولت سوریه باز و آماده خدمات رسانی به شهروندان در هر لحظه است. آنها اگر بتوانند از دست تروریست ها فرار نمایند همه امکانات در مناطق تحت کنترل ما وجود دارد.

نتوف تأکید کرد: گروه های تروریستی با حمایت ترکیه اجازه عبور سوری ها را نمی دهند و با ایجاد خاکریز و موانع مانع خروج آنها می شوند. اردوگاه های تحت کنترل تروریست ها و ترکیه فاقد حداقل امکانات به ویژه با توجه به شرایط نامساعد آب وهوایی در این مناطق است.

وی گفت: ساکنان خواستار خروج به سوی مناطق تحت کنترل ارتش سوریه هستند اما ترکیه و تروریست ها اجازه نمی دهند و خواستار استفاده از آنها به منظور بهره برداری سیاسی و باج گیری از اروپا هستند تا سالانه میلیاردها دلار به جیب بزنند به این بهانه که به آوارگان یاری می نمایند.

استاندار ادلب فاش کرد: چند روز پیش سلیمان سویلو وزیر کشور ترکیه به همراه هیئت قطری به اردوگاه های تحت کنترل تروریست ها رفته و به آنها وعده های دروغین داده است که برای آنها سرپناه می سازد و آنها را تهدید نموده است که به مناطق تحت کنترل دولت سوریه بازنگردند.

وی گفت: ترکیه نگران خروج ساکنان از مناطق تحت کنترل سوریه در ادلب و از دست رفتن برگه باج گیری سیاسی است. سوریه طی ماه های آینده انتخابات ریاست جمهوری برگزار می نماید و رژیم ترکیه به دنبال آن است که مانع بیان موضع واقعی ساکنان ادلب گردد و از آنها به عنوان برگه های رسانه ای استفاده کند.

ساکنان ادلب خواستار رهایی از چنگال تروریست ها هستند

منابع سوری از اردوگاه دیرحسان واقع در مناطق تحت کنترل تروریست ها در جنوب ادلب اعلام نمودند: ترکیه صد دلار به هر خانواده در داخل این اردوگاه داده است تا آنها را ساکت کند و مانع اعتراضات آنها گردد. ساکنان این اردوگاه که بیشتر آنها از ساکنان استان ادلب تحت کنترل تروریست ها هستند این دروغ ها را باور ندارند و خواستار رهایی از چنگال گروه های تروریستی و زندگی تحت سیطره دولت سوریه و زندگی ای که سزاوار آنهاست، هستند.

ادامه عملیات ارتش سوریه علیه تروریستها در حمص و دیرالزور

منابع سوری اعلام نمودند: نیروهای ارتش سوریه به عملیات خود برای امن کردن جاده حمص ـ دیرالزور با پشتیبانی جنگنده های روسی ادامه دادند و نیروهای ارتش در جریان پیگرد تروریست های داعشی با این تروریستها درگیر شدند و شماری از آنها را در صحرای السخنه از پا درآوردند.

از سوی دیگر جنگنده های روسی حملات شدیدی به داعش در مناطق واقع در مثلث حماه ـ حلب ـ الرقه انجام دادند.

کشته شدن دو کودک بر اثر انفجار مین در حومه حمص

منابع سوری از کشته شدن دو کودک بر اثر مین به جای مانده از تروریستها در اطراف روستای محسه در منطقه القریتین در حومه جنوبی حمص اطلاع دادند.

پاسخ کوبنده ارتش سوریه به حمله تروریستها در حومه شمال غربی حماه و جنوب ادلب

یک منبع سوری از حمله گروههای تروریستی با سوءاستفاده از آب وهوای نامساعد در مناطق سهل الغاب در مشال غربی حماه و محورهای جنوبی ادلب اطلاع داد و گفت: ارتش سوریه این حملات را دفع کرد و با توپخانه و راکت انداز مواضع تروریست ها را در سهل الغاب و مناطق فلیفل، بینین، الباره و الفطیره در حومه جنوبی ادلب زیر آتش گرفت.

ورود ستون جدید ارتش ترکیه به ادلب

همچنین منابع سوری از ایجاد مرکز نظامی از سوی نیروهای روسیه در ورودی شهر سراقب در نزدیکی جاده ادلب و به فاصله 50متری از محل استقرار ارتش سوریه در این منطقه اطلاع دادند، این منابع با اشاره به ایجاد مرکز نظامی جدید ترکیه در شهر قسطون در سهل الغاب در شمال غربی حماه اعلام نمودند: یک ستون جدید از نظامیان ترکیه از گذرگاه کفرلوسیون مرزی با لواء اسکندرون وارد اراضی سوریه شده است و به سمت مناطق استقرار ارتش ترکیه در جبل الزاویه در جنوب ادلب رفته است.

+

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 3 بهمن 1399 بروزرسانی: 3 بهمن 1399 گردآورنده: iranigoogle.ir شناسه مطلب: 1356

به "سوریه، افشای سفر مقامات قطری و ترکیه ای به مناطق تحت کنترل تروریست ها، ادامه تجاوزات شبه نظامیان مورد حمایت آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سوریه، افشای سفر مقامات قطری و ترکیه ای به مناطق تحت کنترل تروریست ها، ادامه تجاوزات شبه نظامیان مورد حمایت آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید