شکایت دسته جمعی از گوگل ثبت شد

به گزارش مجله گوگل ایرانی، به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، یک قاضی فدرال اجازه داد شکایتی دسته جمعی علیه گوگل ثبت شود. براساس این شکایت گوگل به ثبت و انتشار محاورات خصوصی افرادی متهم شده که به طور تصادفی دستیار صوتی هوشمند را در موبایل هایشان فعال کرده بودند.

شکایت دسته جمعی از گوگل ثبت شد

بت لابسون فریمن قاضی دادگاه فدرال آمریکا اکنون به شاکیان اجازه داده به دلیل نقض قانون حریم خصوصی فدرال و نقض قوانین قرارداد، شکایت گروهی علیه گوگل و شرکت مادر آن (آلفابت) ثبت کنند.

البته فریمن ادعاهای مربوط به شاکیان نقض قانون حمایت از مصرف کننده را رد کرد اما به گفته او ممکن است درباره این شکایت تجدیدنظر شود.

هنگامی که کاربر اصطلاحاتی موسوم به عبارات داغ مانند سلام گوگل یا اوکی گوگل را می گوید، دستیار هوشمند گوگل فعال می شود. اما شاکیان ادعا می کنند گوگل اجازه ندارد از صدای محاورات آنها برای تبلیغات هدفمند استفاده کند.

به گفته فریمن شاکیان نشان دادند آنها به مدت کافی از دستگاه های مجهز به دستیار هوشمند گوگل استفاده کرده اند و به موجب آن انتظارات قابل قبولی درباره حریم خصوصی دارند.

او در ادامه اضافه نمود: هرچند گوگل در بخش سیاست های حریم شخصی خود اعلام کرده است که اطلاعات را برای تبلیغات هدفمند جمع آوری می کند، اما درباره اینکه از محاورات سهواً و بدون وجود عبارات داغ هم استفاده می کند، به اندازه کافی به کاربران اطلاع رسانی نکرده است.

از سوی دیگر گوگل ادعا می کند شاکیان نشان نداده اند که در نتیجه این رفتار آسیبی دیده اند یا ضمانت های قراردادی لغو شده است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 3 مرداد 1400 بروزرسانی: 3 مرداد 1400 گردآورنده: iranigoogle.ir شناسه مطلب: 1693

به "شکایت دسته جمعی از گوگل ثبت شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شکایت دسته جمعی از گوگل ثبت شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید