صادقی با اشاره به برگزاری نمایشگاه های مختلف در تهران : در هنگام رویدادهای بزرگ آمار مرگ و میر بالا می رود

به گزارش مجله گوگل ایرانی، رئیس کمیته شفافیت و شهر هوشمند شورای اسلامی شهر تهران گفت: طبق آمار اخذ شده از سازمان بهشت زهرا در حین و پس از رویدادهای بزرگ آمار مرگ و میر افزایش پیدا می نماید.

صادقی با اشاره به برگزاری نمایشگاه های مختلف در تهران : در هنگام رویدادهای بزرگ آمار مرگ و میر بالا می رود

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرگزاری شهر، احمد صادقی در یکصد و چهل و ششمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به وجود مصوبات برای انتقال نمایشگاه ها به شهر آفتاب، اظهار کرد: مصوبات متعددی با موضوع الزام شهرداری تهران برای انتقال نمایشگاه ها به شهر آفتاب در سنوات مختلف وجود دارد.

رئیس کمیته شفافیت و شهر هوشمند شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه طبق آمار اخذ شده از سازمان بهشت زهرا در حین و پس از رویدادهای بزرگ آمار مرگ و میر افزایش پیدا می نماید، توضیح داد: مقدار رسیدگی به مصدومان حوادث و بیماران در این ایام افت شدیدی پیدا می نماید و مسائل گسترده ای در محدوده مصلی رخ می دهد؛ چه کسی به این مسائل پاسخ می دهد؟

او اضافه کرد: وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با پافشاری و فشار بر شورای تأمین استان، مجوز برگزاری نمایشگاه کتاب در مصلی را شخصا اخذ نموده است؛ پاسخگویی در خصوص ساعت ها معطلی مردم در ترافیک، پایمال شدن حق الناس، در خطر بودن جان مردم و مواردی از این قبیل با وزیر ارشاد است.

صادقی تأکید کرد: چرا به جای اینکه دولت به یاری شهرداری بیاید و مسائل شهر آفتاب را رفع کند در پی برگزاری نمایشگاه ها در فضاهایی غیر از شهر آفتاب رفته است. برای حل مسائل باید این عارضه را مشخص تکلیف کرد.

او با بیان اینکه استانداری و شورای تأمین وظیفه حفظ جان مردم را بر عهده دارند، یادآور شد: کار استاندار تهران نیز به مثابه وزیر ارشاد در دستگاه محاسباتی خداوند بی پاسخ نخواهد ماند.

عضو شورای شهر تهران گفت: از شهردار، اعضای شورای شهر و رسانه ها می خواهم با عدم استقبال از نمایشگاه کتاب، در به خطر افتادن جان مردم سهیم نباشند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 20 اردیبهشت 1402 بروزرسانی: 20 اردیبهشت 1402 گردآورنده: iranigoogle.ir شناسه مطلب: 2204

به "صادقی با اشاره به برگزاری نمایشگاه های مختلف در تهران : در هنگام رویدادهای بزرگ آمار مرگ و میر بالا می رود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صادقی با اشاره به برگزاری نمایشگاه های مختلف در تهران : در هنگام رویدادهای بزرگ آمار مرگ و میر بالا می رود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید