فرودگاه قندهار افغانستان با راکت مورد حمله قرار گرفت

به گزارش مجله گوگل ایرانی، سخنگوی نیروهای خارجی در افغانستان روز یکشنبه گفت که فرودگاه قندهار که پایگاه نظامیان آمریکایی نیز در آن قرار گرفته است، صبح امروز بطور غیرمستقیم مورد حمله راکتی قرار گرفت.

فرودگاه قندهار افغانستان با راکت مورد حمله قرار گرفت

سانی لگیت فرمانده نیروهای خارجی امروز در یک پیام توئیتری با اعلام اینکه این حمله راکتی تلفات و خسارات در پی نداشته است، به جزئیات بیشتری در این خصوص اشاره نکرده است.

سید شریف سرتیپ، رئیس امنیت پلیس ولایت قندهار افغانستان نیز امروز در گفت وگو با رسانه های داخلی این کشور گفت که دو راکت به فرودگاه قندهار شلیک شده، اما خساراتی نداشته است.

وی در عین حال افزوده است که چهار راکت دیگر در شهرستان ارغستان کشف و خنثی شده است که آنها نیز آماده پرتاب به سوی اهدافی در فرودگاه قندهار بوده اند.

سانی لگیت در این رابطه هشدار اسکات میلر فرمانده نظامیان آمریکایی را نیز منتشر کرد که در آن به طالبان هشدار داده شده است که اشتباه نکنید ما تجهیزاتی برای پاسخ قدرتمند داریم و به تمام حملات علیه نیروهای ائتلاف پاسخ خواهیم داد.

گروه طالبان تأخیر چند ماه نیروهای آمریکایی برای خروج از افغانستان را یک تخطی آشکار از توافقنامه دوحه عنوان کرده و محمد نعیم وردک سخنگوی دفتر سیاسی طالبان دیروز گفت که پس از اول ماه مه هیچ ضمانتی نمی کنند که به نظامیان خارجی حمله نشود.

وی نیز در توئیتی گزارش رسانه ها مبنی بر حفاظت طالبان از پایگاه های نیروهای خارجی طی یک سال گذشته را رد کرده است.

این در حالی است که فرایند خروج نظامیان آمریکایی از افغانستان بصورت رسمی آغاز شده است و امروز یکشنبه پایگاه شورابک در استان هلمند به ارتش افغانستان سپرده می شود و نظامیان آمریکایی این پایگاه بزرگ را ترک خواهند کرد، ایرنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 18 خرداد 1400 بروزرسانی: 18 خرداد 1400 گردآورنده: iranigoogle.ir شناسه مطلب: 1610

به "فرودگاه قندهار افغانستان با راکت مورد حمله قرار گرفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فرودگاه قندهار افغانستان با راکت مورد حمله قرار گرفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید