فناوری تایپ مودبانه از راه رسید

به گزارش مجله گوگل ایرانی، یک شرکت فنلاندی با استفاده از هوش مصنوعی فونتی را توسعه داده که با قلدری سایبری مقابله و کلمات تحقیر آمیز در متن را تار می نماید.

فناوری تایپ مودبانه از راه رسید

قلدری سایبری به مشکل فزاینده در عصر اینترنت تبدیل شده است. به همین دلیل تیتووری(TietiEVRY)، شرکت فناوری فنلاندی امیدوار است تا با ارائه فونتی که بی ادبی را در نرم افزار ادیت متن، می پوشاند، این مشکل را حل نماید. به طور دقیق تر این فونت در نرم افزارهای ورد و اوت لوک کلمات را تار می نماید.

این فناوری که تایپ مودبانه(The Polite Type) نام دارد و با استفاده از یادگیری ماشینی می تواند اصطلاحات اهانت آمیز را ردیابی و کلمات دیگری را جایگزین واژه های تحقیرآمیز کند.

به عنوان مثال جمله تو احمق هستی با استفاده از این فناوری به تو ساده لوح هستی و جمله من از تو متنفرم به من با تو مخالفم تبدیل می گردد.

اصطلاحات تحقیرآمیزی که به نژاد، جنسیت و قومیت مرتبط هستند با کلماتی ساده که نشان دهنده یک گروه هستند، جایگزین می شوند.

تیتووری ادعا می نماید این نخستین فونتی است که قابلیت تار کردن را به عنوان ابزاری برای سانسور نفرت پراکنی استفاده نموده است.

کیا هارینگ سخنگوی این شرکت می گوید: می خواهیم قلدرها درباره کلماتی که به کار می برند و معنای آنها، دوباره فکر نمایند. قلدری به خصوص به بچه ها و نوجوانان آسیب می رساند.

فناوری تایپ مودبانه به طور رایگان قابل دانلود است و با بیشتر برنامه های تولید کلمات همخوانی دارد. همچنین این فناوری در صورت آفلاین بودن کاربر نیز فعال است.،مهر

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 20 مهر 1399 بروزرسانی: 20 مهر 1399 گردآورنده: iranigoogle.ir شناسه مطلب: 1152

به "فناوری تایپ مودبانه از راه رسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فناوری تایپ مودبانه از راه رسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید