ماجرای مطالبات 7 میلیون یورویی فدراسیون از فیفا

به گزارش مجله گوگل ایرانی، رئیس کمیته حقوقی فدراسیون فوتبال از مطالبات 7 میلیون یورویی ایران از فدراسیون جهانی فوتبال خبر داد.

ماجرای مطالبات 7 میلیون یورویی فدراسیون از فیفا

به گزارش گروه ورزشی خبرنگاران، صفی الله فغانپور در خصوص مطالبات ایران از فیفا گفت: این رقم معادل 7 میلیون یورو است.پولی که نزد فیفا است مربوط به باشگاه ها نیست چون فدراسیون فوتبال تعهدی نسبت به باشگاه ها ندارد و موضوع باشگاه ها از طریق سازمان لیگ پیگیری می شود.

وی در خصوص اینکه گفته می شود در رقم مطالبات ایران از فیفا تناقض وجود دارد عنوان نمود: فیفا در هر مقطعی پولی را به فدراسیون ها اختصاص می دهد. مثلا بابت کرونا بودجه ای را در اختیار تمامی فدراسیون ها قرار داد.اینها تناقض نیست چون ممکن است هر بار به مطالبات ما اضافه شود.

فغانپور در خصوص تحریم ها و دریافت پول گفت: مگر تحریم ها تازه به وجود آمده است؟ 40 سال است دچار این مشکل هستیم. در گذشته مربیانی مثل کی روش از طریق فیفا حقوق خودش را دریافت می کرد.در خصوص پرداختی های ویلموتس 2 نامه در اختیار ما است که دبیر کل AFC در یکی از آن نامه ها ذکر کرده:به دلیل قوانین جدید تحریم ها بانک های ما هیچگونه اجازه ای برای پرداخت پول به حساب سفارت جمهوری اسلامی ایران ندارند.

وی یادآور شد: دبیر کل فیفا هم به ما نامه نوشت: با توجه به تحریم های مختلف بین المللی علیه ایران، تمامی شرکای بانکی، هرگونه پرداخت ها به ایران را متوقف کرده اند. این اتفاق درست در زمانی رخ داد که باید مطالبات ویلموتس را پرداخت می کردیم. ما بیش از 10 نامه نوشتیم که مطالباتمان را دریافت کنیم.

وی تاکید کرد: ما همچنان برای پرداخت مطالبات اسکوچیچ هم نامه نوشتیم که مطالبات وی از طریق فیفا پرداخت شود چون ما حتی به صورت چمدانی هم نمی توانیم پولی را منتقل کنیم. ما 5 ماه حقوق آقای ویلموتس را پرداخت نکردیم و او اصرار داشت وقتی این شرایط وجود دارد قراردادش را فسخ می کند.

ما برای دریافت مطالبات از فیفا به وزارت ورزش نامه زدیم، آن وزارتخانه هم به وزارت تعاون نامه نوشت و از این طریق با شستا برای پرداخت مطالبات ویلموتس 2 میلیون یورو قرض بگیریم. بعد از اینکه آقای جهانگیری معاون رئیس جمهور دخالت کردند این مقررات ایجاد شد که ما پول را به حساب ویلموتس در ترکیه واریز کنیم البته مردم بدانند هنوز ویلموتس به خاطر همان تحریم ها نتوانست این پول را دریافت نکرده است. فقط 175 هزار یورو از این حساب برداشت شده و بقیه پول در حساب باقی مانده است.

فغانپور با بیان اینکه شستا روی چک بدون امضای رئیس فدراسیون اقدام کرده است گفت: تا الان رقمی حدود 16 میلیارد تومان به این شرکت پرداخت شده و پولی هم به ما پس داده نشده است. اگر دوستان قبول نداشتند که پول را به صورت ریالی دریافت کنند باید پول را به ما پس می دادند. ویلموتس می گفت قبل از بازی با عراق تقاضای فسخ کرده ولی بعد از آن با او مذاکره کردیم و او روی نیمکت تیم ملی نشست. بحث بین ما و ویلموتس همین است. او پذیرفته و با مذاکرات ما قبول کرد که دوباره در بازی با عراق روی نیمکت تیم ملی بنشیند.

رئیس کمیته حقوقی فدراسیون فوتبال تاکید کرد: بعد از صدور حکم مبلغ 68 میلیارد تومان کارشناسی کردند و ما هم به این موضوع اعتراض کردیم ولی باید بابات این اعتراض 100 میلیون تومان پرداخت می کردیم که این اتفاق نیفتاد. در ادامه تقاضای فرجام خواهی کردیم که هزینه دادرسی چیزی حدود 500 میلیون تومان است که معلوم نیست بتوانیم این رقم را پرداخت کنیم. اگر این کار صورت بگیرد پرونده پیگیری خواهد شد هر چند تا پایان سال به ما فرصت داده شده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 21 بهمن 1399 بروزرسانی: 21 بهمن 1399 گردآورنده: iranigoogle.ir شناسه مطلب: 1391

به "ماجرای مطالبات 7 میلیون یورویی فدراسیون از فیفا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ماجرای مطالبات 7 میلیون یورویی فدراسیون از فیفا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید