نحوه واگذاری مسکن ملی در تهرانسر

به گزارش مجله گوگل ایرانی، معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان این که پروژه طرح اقدام ملی مسکن در تهرانسر به پیشرفت بالای 30 درصد رسیده است، گفت: شاید زمانی که پروژه به پیشرفت حدود 70 درصد برسد امکان مشخص سهم دولت فراهم گردد و می توانیم در آن موقع از متقاضیان ثبت نام کنیم.

نحوه واگذاری مسکن ملی در تهرانسر

جهت دریافت خدمات پتینه کاری سقف با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

محمود محمودزاده در گفت وگو با مجله گوگل ایرانی اظهار کرد: پروژه طرح اقدام ملی مسکن در تهرانسر به طور تقریبی به پیشرفت بالای 30 درصد رسیده است. البته چهار پیمانکار آن جا فعال هستند که میزان پیشرفت کار آنها با یکدیگر متفاوت است.

وی اضافه کرد: پروژه مسکن ملی در تهرانسر به شکل مشارکتی اجرا می گردد. بدین صورت که سهم دولت و بخش خصوصی بعد از خاتمه پروژه معین می گردد و دولت واحدهای خود را به متقاضیان واجد شرایط واگذار می نماید. اما برای نام نویسی از متقاضیان باید طرح به حدی از پیشرفت برسد که قابلیت معین قیمت تمام شده را داشته باشد. ممکن است وقتی طرح به پیشرفت حدود 60 یا 70 درصد برسد امکان معین سهم و تقسیم وجود داشته باشد. آن موقع در یک فرآیند، نحوه ثبت نام به اطلاع عموم خواهد رسید اما فعلا این شرایط وجود ندارد.

معاون وزیر راه و شهرسازی درباره قیمت مسکن ملی در تهرانسر توضیح داد: پروژه تهرانسر با بقیه نقاط متفاوت است. در سایر مناطق اعلام کردیم که هزینه ها احتمالا بین 2.5 تا 3.5 میلیون تومان خواهد بود اما با توجه به قیمت زمین و نوع مصالح به کار رفته در تهرانسر نمی توان از هم اکنون برآوردی در این مورد ارائه کرد. در چنین قراردادهایی، شریک در خیلی از مواقع معین کننده است اما در پروژه های ثبت نامی شرایط عامی وجود دارد که تفاوت این دو قالب را نشان می دهد.

محمودزاده با بیان این که پروژه های مشارکتی طرح اقدام ملی را در هیچ شهری ثبت نام نکردیم، گفت: در ثبت نامی ها شریک نداریم، لذا از یک استاندارد عام تبعیت می کنیم ولی در پروژه ای که شریک دارد و اکثریت برای شریک است این حق را برای او قائل می شویم که هرطور تشخیص می دهد واحدها را بسازد. مثلا یک پیمانکار مشاعات بیشتر و پیمانکار دیگر مشاعات کمتری را اجرا می نماید. ما هم به عنوان دولت باید تعهدی بدهیم که بتوانیم جوابگو باشیم؛ لذا باید زمانی را تأمل کنیم تا اعدادی را که درخصوص قیمت طرح اقدام ملی مسکن در بخش مشارکت مطرح می کنیم منطقی و قابل انجام باشد.

به گزارش مجله گوگل ایرانی، طرح اقدام ملی فراوری و عرضه 400 هزار واحد مسکونی تا سال 1400 در سه قالب ثبت نام، قرارداد با دستگاه های اجرایی و مشارکت با سازندگان پیش می رود. در مرحله اول نام نویسی از 240 هزار نفر انجام شد که 140 هزار نفر واجد شرایط تشخیص داده شدند. قرار است ثبت نام از جاماندگان این طرح قبل از خاتمه امسال انجام گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 15 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: iranigoogle.ir شناسه مطلب: 690

به "نحوه واگذاری مسکن ملی در تهرانسر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نحوه واگذاری مسکن ملی در تهرانسر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید