10 بازی برتر برای هواداران سریال خاندان اژدها

به گزارش مجله گوگل ایرانی، حماسه خاندان تارگرین با داستان هایی حول محور مبارزات بر سر قدرت، نبرد های خونین و البته اژدهایان آتش نفس، مخاطبان را مجذوب خود نموده است. با خاتمه یافتن فصل اول سریال خاندان اژدها (House of the Dragon)، همه چیز خبر از هرج و مرجی بزرگ می داد و حال با شروع فصل دوم، به نظر می رسد که هواداران باید خود را برای لحظات مجذوب نماینده و صد البته خونینی آماده نمایند.

10 بازی برتر برای هواداران سریال خاندان اژدها

در این میان هواداران بدون شک مشتاق هستند تا به آمدن اپیزودهای بیشتر، عمیق تر به جهانی وستروس بپردازند. با این حال تعداد زیادی بازی های ویدیویی مجذوب نماینده وجود دارند که می توانند شما را وارد یک ماجراجویی هیجان انگیز به قلمرو هایی پر از شوالیه ها، دسیسه های درباری و موجودات افسانه ای فراهم نمایند. در این مقاله، 10 بازی از این دست را آنالیز خواهیم کرد که برای هواداران سریال خاندان اژدها عالی هستند و فرصتی برای تسخیر پادشاهی های وسیع، ایجاد اتحاد و حتی مبارزه با اژدهایان را ارایه می دهند.

10. Crusader Kings III

تهیه نماینده: Paradox Interactive / سازنده: Paradox Development Studio

سال انتشار: 2020

پلتفرم: PS5، PC, Xbox Series X/S

خاندان اژد ها شیفتگی ما را نسبت به جهانی وستروس دوباره برانگیخته است. اما اگر بتوانید در جهانیی مشابه آن وارد شوید و تاریخ آن را از درون شکل دهید چه؟ Crusader Kings III یک بازی استراتژیک بزرگ است که تجربه ای عالی را برای دوستداران این سبک ارائه می دهد. در این بازی شما کنترل یک خاندان اشرافی را بدست می گیرید و مسیرهای سیاست قرون وسطایی حرکت می کنید. شما اتحادهایی را ایجاد نموده، طرح ازدواج و جنگ ریخته و به طور کلی کارهای مختلفی را برای حفظ میراث خاندان خود انجام خواهید داد. این بازی در به تصویر کشیدن شبکه پیچیده روابطی که جهانی وستروس را تعریف می نماید، عالی است.

البته بازی فقط حول محور جنگ نمی چرخد و شما می توانید زمین های خود را توسعه دهید، رشد مالی و پیشرفت های فناوری را تقویت کنید و مانند جهیریس جهانیی از صلح را فراهم کنید یا مانند ویسیریس اجازه دهید که تضاد های داخلی قلمرو را تضعیف کند. هرچند Crusader Kings III ممکن است در نگاه اول بیش از حد پیچیده به نظر برسد، اما استودیوی سازنده منابعی را برای یاری به بازیکنان در شروع کار ارائه داده و یک بسته الحاقی نو با نام لجندز، بازیکنان را به وسیله داستان های حاکمان نمادین با بازی آشنا می نماید. در هر صورت چه یک استراتژیست کارکشته باشید یا یک علاقه مند به تاریخ که در پی تجربه ای فوق العاده است، Crusader Kings III ترکیبی منحصر به فرد از چالش و عمق را ارائه می دهد.

9. Tyranny

تهیه نماینده: Paradox Interactive / سازنده: Obsidian Entertainment

سال انتشار: 2016

پلتفرم: PC

بازی Tyranny شما را به جهانی Terratayn می برد؛ جهانیی که به وسیله یک نیروی فاتح قدرتمند به نام The Overlord فتح شده است. شخصیت ذکر شده موجودی بی رحم و تسلیم ناپذیر است و بازی پس از این فتح با تقسیم زمین به سرزمین های اشغالی شروع می شود. اینجا جایی است که این بازی برای هواداران خاندان اژدها شروع می شود. شما به عنوان Fatebinder بازی می کنید که به نوعی مجری اراده The Overlord است. موقعیتی را در گارد پادشاهی تصور کنید، اما جایی که وفاداری در اولویت است و زیر سوال بردن دستورات می تواند به معنای از دست رفتن سر شما باشد. وظیفه شما این است که در سرزمین های اشغالی حرکت کنید، نظم را تضمین کنید و هرگونه شورشی را در نطفه خفه کنید. با این حال مانند آنچه در بارانداز پادشاهی وستروس دیده می شود، آزادی زیادی در انتخاب وجود دارد.

آیا شما یک مامور بی رحم خواهید بود که مشت آهنین The Overlord را حفظ می کنید؟ یا راه هایی برای براندازی سیستم از درون، شاید حتی یاری به شورشی ها پیدا خواهید کرد؟ بازی یک سیستم اخلاقی عمیق را ارائه می دهد و اعمال شما روایت و جهانی اطراف شما را شکل می دهد. درست مانند شخصیت های سریال که باید در اتحاد ها و خیانت های پیچیده غرق شوند، شما دائما نیز باید عواقب انتخاب های خود را بسنجید. مبارزه عنصر اصلی نیست و شما باید منتظر انتخاب های گفت وگوی فراوانی باشید که هوش سیاسی شما را محک می زنند. جهانی Terratayn پر از شخصیت های رنگارنگ است که هر کدام برنامه های خاص خود را دارند. در واقع اگر جهانی دسیسه های درباری، مانور های سیاسی، و تهدید همیشگی خشونت چیزی است که شما را به سریال جذب نموده است، پس Tyranny اثری است که برای شما لازم است.

8. Triangle Strategy

تهیه نماینده: Square Enix / سازنده: Square Enix

سال انتشار: 2022

پلتفرم: PC, Nintendo Switch

این اثر نقش آفرینی تاکتیکی، اگرچه فاقد اژد ها است، اما روایتی مجذوب نماینده و پر از شخصیت های پیچیده ارائه می دهد که در میان پس زمینه ای از جنگ رقم می خورد. این بازی در قاره نورزلیا اتفاق می افتد که درگیر درگیری سه جانبه بین کشور های گلنبروک، آسفراست و هیزانت است. هر ملتی ایدئولوژی و مجموعه ای از برنامه ریزی های جنگی خود را دارد که منعکس نماینده مسائل سیاسی سریال است. در این بازی شما در نقش سر مکسول بازی می کنید، جوانی نجیب که به قلب درگیری وارد شده و مجبور می شود در شبکه ای از فریب و وفاداری حرکت کند.

سیستم نبرد Triangle Strategy احتیاج به تفکر استراتژیک دارند و پیروزی به این بستگی دارد که واحد های خود را به طور موثر قرار دهید، از نقاط ضعف دشمن و از محیط به نفع خود بهره ببرید. پیامد های تصمیمات شما در طول روایت موج می زند و بر مسیر داستان و روابطی که ایجاد می کنید، تاثیر می گذارد. بازی شما را با انتخاب های سختی روبرو می نماید و شما را مجبور می نماید تا هزینه هر عمل را در نظر بگیرید. آیا اهداف کشور خود را اولویت بندی خواهید کرد یا برای آنچه که فکر می کنید درست است مبارزه خواهید کرد؟ این تصمیمات سنگین برای هوادارانی که از پیچیدگی های سیاست وستروسی قدردانی می نمایند، جالب خواهد بود.

7. Dragon Age: Origins

تهیه نماینده: Electronic Arts / سازنده: BioWare

سال انتشار: 2009

پلتفرم: PS3، PC, Xbox 360

این بازی نقش آفرینی در حالی که در جهانیی متمایز می گذرد، مضامین تقریبا مشابهی را با سریال خاندان اژدها به اشتراک می گذارد و قلمرویی را ارائه می نماید که در آستانه هرج و مرج است. مانند سریال، Dragon Age: Origins شما را وارد شبکه ای از دسیسه های سیاسی می نماید. شما در بازی در نقش یک نگهبان خاکستری بازی می کنید، یک جنگجو که سوگند خورده با یک بلایت هیولا مبارزه کند، اما سفر شما دائما درگیر جنگ قدرت بین خاندان های اشرافی است که برای کنترل و نفوذ رقابت می نمایند. هر تصمیمی که می گیرید، از جانبداری از یک جناح بر جناح دیگر گرفته تا حتی به ظاهر پیش پا افتاده ترین گفت وگوها، می تواند پیامد های طولانی مدتی داشته باشد که در طول روایت موج می زنند.

این بازی بعلاوه اژدهایان را به عنوان موجوداتی باشکوه، با تمام شکوه و عظمتشان زنده می نماید. شما در طول سفر خود با این موجودات قدرتمند روبرو خواهید شد و حضور آن ها لایه ای از هیبت و خطر را به جهان اضافه می نماید. بازی بعلاوه دارای گروهی از همراهان به یاد ماندنی است که در ماجراجویی شما به شما خواهند پیوست. هر همراهی پیشینه، انگیزه ها و شخصیت های خاص خود را دارد و می توانید با آن ها پیوند های عمیقی ایجاد کنید. Dragon Age: Origins ممکن است در وستروس رخ ندهد، اما ترکیبی مشابه از فانتزی، دسیسه های سیاسی و نبرد های حماسی را ارائه می دهد .

6. The Elder Scrolls 5: Skyrim

تهیه نماینده: Bethesda Softworks / سازنده: Bethesda Game Studios

سال انتشار: 2011

پلتفرم: PS4، PS5، PC, Xbox One, Xbox Series X/S, PS3, Xbox 360

اگر بخواهیم صادق باشیم، اژدهایان از مجذوب نمایندهیت های اصلی خاندان اژدها هستند. در اسکایریم، اژد هاهاین یک حضور دائمی در داستان هستند. از صحنه شروعین دراماتیک گرفته تا برخورد های تصادفی در سراسر جهان باز و گسترده بازی، این موجودات باشکوه بخش اصلی این تجربه هستند. شما با انواع اژد ها روبرو خواهید شد که هر کدام چالش ها و پاداش های منحصر به فردی دارند و مانند سریال، بعضی از اژد هایان حتی نام و داستانی دارند که به شخصیت آن ها عمق می بخشد. در این میان منظره سیاسی وستروس شبکه درهم تنیده ای از اتحاد ها، خیانت ها و جنگ بر قدرت است. اسکایریم تجربه مشابهی را ارائه می دهد.

این سرزمین درگیر یک جنگ داخلی بین لژیون امپراتوری و Stormcloaks است که هر کدام برای کنترل منطقه با هم رقابت می نمایند. شما در هر دو طرف با شخصیت هایی روبرو خواهید شد که هر کدام انگیزه ها و برنامه های خود را دارند. انتخاب اینکه با چه کسی طرف شوید کاملا با شماست و یک تجربه نقش آفرینی واقعا تأثیرگذار را ایجاد می نماید. سریال خاندان اژدها از ارتباطش با تاریخ غنی نغمه یخ و آتش سود زیادی می برد. اسکایریم دارای افسانه های خاص، تاریخ پیچیده و نژاد ها و فرهنگ های متنوع است. کاوش در مقبره های باستانی، کشف اسرار فراموش شده و کنار هم قرار دادن روایت بزرگ اسکایریم، به مقدار کاوش در تاریخ خانواده تارگرین ها مجذوب نماینده است.

5. The Witcher 3: Wild Hunt

تهیه نماینده: Annapurna Interactive / سازنده: BlueTwelve Studio

سال انتشار: 2015

پلتفرم: PS4، PS5، PC, Xbox One, Xbox Series X/S

برای کسانی که شیفته دسیسه های سیاسی، نبرد های حماسی و جهانی گسترده هستند، The Witcher 3: Wild Hunt اثر مناسبی است. در حالی که این بازی در جهانیی از موجودات هیولامانند و شکارچیان هیولا می گذرد، یک تجربه روایی عمیق ارائه می دهد که حس و حالی مشابه درام تارگرین ها دارد. جهانی بازی که با نام Continent شناخته می شود، درگیر مبارزات دائمی است. شما در نقش یک ویچر، یک جنگجوی انسانی جهش یافته که جانوران را برای سکه شکار می نماید، قرار می گیرید. گرالت در حالی که در پی دختر خوانده اش سیری می شود که کلید قدرتی غیرقابل تصور را در دست دارد، گرفتار شبکه ای از دسیسه های سیاسی می شود.

مانند شخصیت های خاندان اژدها، گرالت همواره با انتخاب های واضحی روبرو نمی شود. جهان مجموعه ای پیچیده از شخصیت های خاکستری است و شما را مجبور می نماید تنش های سیاسی را تحمل نموده و تصمیم های دشواری بگیرید که پیامد های ماندگاری خواهد داشت. ویچر 3 دارای یک جهان باز گسترده است که برای کاوش عالی است. از شهر های شلوغ و میدان های جنگ زده گرفته تا جنگل های انبوه و باتلاق های پر از هیولا، در هر گوشه ای چیزی برای کشف وجود دارد. به طور کلی این یک شاهکار دیداری و شنیداری است که به هواداران سریال به شدت پیشنهاد می شود.

4. Baldurs Gate 3

تهیه نماینده: Larian Studios / سازنده: Larian Studios

سال انتشار: 2023

پلتفرم: PS5، PC, Xbox Series X/S

سریال خاندان اژدها عشق ما را نسبت به همه چیز از اژد ها و دسیسه های درباری گرفته تا جهان های فانتزی دوباره شعله ور نموده است و در حالی که بالدورز گیت 3 در وستروس جریان ندارد، با این حال بازیکنان را در قلمرویی می برد که مملو از همان عناصری است که خاندان اژدها را مجذوب نماینده نموده است. در وستروس، یک جنگ داخلی در حال شروع، سلسله تارگرین را تهدید می نماید و در بالدورز گیت 3 قلمرو های فراموش شده گرفتار یک انگل مرموز است که هر آنچه در مسیرش است را فاسد می نماید. بازی پر از معضلات اخلاقی است. هر تصمیمی که می گیرید می تواند عواقب گسترده ای داشته باشد و شما را وادار به انتخاب طرف در درگیری های پیچیده کند.

در خصوص اژدهایان، آن ها تمرکز اصلی بازی نیستند، اما این موجودات باشکوه در تمام شکوه و عظمت آتشین خود به نمایش گذاشته می شوند. ممکن است با آن ها به عنوان دشمنان ترسناک یا متحدان بالقوه روبرو شوید و این لایه دیگری از هیجان و خطر را به ماجراجویی شما می افزاید. ماطبق انتظار چه خواستار دسیسه های سیاسی، درگیری هایی که جهان را تکان می دهند یا رویارویی با موجودات افسانه ای باشید، بالدورز گیت 3 تجربه ای عمیق و ارزشمند را برای هواداران خاندان اژدها ارائه می دهد. بنابراین، گروه خود را جمع کنید، برای نبرد آماده شوید و به قلمرویی وارد شوید که در آن انتخاب های شما سرنوشت یک جهان را مشخص می نماید.

3. Fire Emblem: Three Houses

تهیه نماینده: Nintendo / سازنده: Intelligent Systems

سال انتشار: 2019

پلتفرم: Nintendo Switch

خانه اژد ها که در آتش دسیسه های سیاسی و مسائل خانوادگی شکل گرفته، با درگیری بی رحمانه اش برای تخت آهنین، مخاطبان را مجذوب خود نموده است. اگر مشتاق داستان های بیشتری در خصوص درگیری خاندان های نجیب بر سر سرنوشت یک سرزمین هستید، پس بازی نقش آفرینی تاکتیکی Fire Emblem: Three Houses را باید تجربه کنید. این بازی شما را در نقش بایلث (Byleth)، یک استاد مزدور در صومعه Garreg Mach قرار می دهد. این موسسه معتبر دانشجویان سه خاندان حاکم فودلان را در خود جای داده است. هر خاندان خانه دارای رهبر کاریزماتیک خود و یک ایدئولوژی سیاسی متمایز است که منعکس نماینده رقابت های پیچیده ای است که خاندان اژدها را تعریف می نماید.

شما باید یک تصمیم مهم در بازی بگیرید و خاندان طرف خود را انتخاب کنید. این انتخاب پایه و اساس بازی شما می شود و به روایت و شخصیت هایی که در کنار آن ها می جنگید، شکل می دهد. از طرفی هر خاندان منظره منحصر به فردی را در خصوص درگیری های در حال ظهور ارائه می دهد که دست کمی از جنگ داخلی تارگرین ها ندارد. بازی خاندان ها را وارد جنگی می نماید که شبیه هیچ جنگ دیگری نیست. مهارت تاکتیکی شما در میدان نبرد به مقدار انتخاب های شما در خارج از آن حیاتی است. این تصمیمات مهم و هر انتخابی وزن دارد و شما را مجبور می نماید قبل از اینکه خشم خود را در میدان نبرد آزاد کنید، عواقب آن را در نظر بگیرید. به طور کلی Fire Emblem: Three Houses تجربه ای فوق العاده را ارائه می دهد که در آن وفاداری مورد آزمایش قرار می گیرد، وفاداری ها شکل می گیرد و سرنوشت یک پادشاهی بر روی انتخاب هایی است که شما انجام می دهید.

2. Reigns: Game of Thrones

تهیه نماینده: Devolver Digital / سازنده: Nerial

سال انتشار: 2018

پلتفرم: Android, iOS, PC, Nintendo Switch

بدون شک در هر فهرستی در رابطه با بازی هایی برای هواداران سریال گیم آو ترونز و اسپین آف آن یعنی خاندان اژدها، اثری اقتباسی باید وجود داشته باشد. هرچند کیفیت آن اثر اقتباسی باید در نظر گرفته شود و به همین علت است که در این فهرست ما از بازی اپیزودیک گیم آو ترونز از استودیوی تل تیل گیمز نامی نبرده ایم. البته ذکر این نکته مهم است که فروش این بازی مدت ها است که متوقف شده است. خوشبختانه اثر دیگری وجود دارد که شایسته حضور در فهرست است. توطئه های مداوم، جنگ بر سر قدرت بین خاندان ها و تهدید همیشگی تحولات خشونت آمیز از مشخصه های جهانی آثار جورج آر. آر. مارتین هستند. بازی Reigns: Game of Thrones شما را در نقش حاکم وستروس قرار می دهد و اجازه می دهد که شرایط سخت حکومت را به معنای واقعی کلمه تجربه کنید.

این بازی با اقتباس از شخصیت ها و جهانی سریال گیم آو ترونز ساخته شده اما داستان آن را مانند سریال بازگو نمی نماید. شما به عنوان شخصیت های نمادین مختلف از جان اسنو گرفته تا تیریون لنیستر و دنریس تارگرین قرار می گیرید که هر کدام مجموعه ای از چالش های منحصر به فرد خود را دارند. دقیقا مانند تارگرین ها در خاندان اژد ها، شما باید با اتحاد های بی ثبات، شورش ها و تهدید همیشگی ترور مبارزه کنید. گیم پی نیز به شدت ساده است و با یک موقعیت و دو انتخاب روبرو می شوید و برای تصمیم گیری، باید انگشت خود را به چپ یا راست بکشید. هر تصمیم عواقبی دارد و بعضی مثبت و بعضی فاجعه بار هستند و یک حرکت اشتباه می تواند منجر به مرگ شود. خوشبختانه مرگ انتها راه نخواهد بود و می توانید با شخصیت دیگری حکومت را امتحان کنید. هر دور از بازی می تواند از چند دقیقه تا یک ساعت به طول بینجامند و به همین علت دسترس پذیری بالایی را ارائه می دهد.

1. Final Fantasy 16

تهیه نماینده: Square Enix / سازنده: Square Enix

سال انتشار: 2023

پلتفرم: PS5

فاینال فانتزی 16 در قلمروی وافهرستیا اتفاق می افتد، سرزمینی که بین منطقه ها مختلف تقسیم شده است که هر کدام برای کنترل کریستال های مرموزی که منبعی از قدرت جادویی بزرگی هستند، رقابت می نمایند. این مبارزه برای تسلط بر کریستال ها منعکس نماینده مبارزه برای تاج و تخت آهنین در سریال خاندان اژدها است چرا که هر منطقه و حاکم آن، جاه طلبی های خود را دارد و برای دستیابی به آن ها به تاکتیک های بی رحمانه متوسل می شود. روایت اصلی فاینال فانتزی 16 حول محور کلایو رازفیلد، جنگجویی سوگند خورده است که از برادر کوچکترش جاشوا محافظت کند. این پیوند برادرانه به وسیله واقعیت های سخت جنگ و دسیسه های سیاسی تهدید می شود.

همانطور که اژدها یان نماد نهایی قدرت در وستروس هستند، فاینال فانتزی 16 دارای موجودات بزرگی به نام آیکان ها است. این موجودات را می توان به وسیله حاملان آن ها احضار کرد و حملات ویرانگری را به راه انداخت و جریان نبرد را تغییر داد. مقیاس بزرگ و قدرت ویرانگر آیکان ها به مقدار نبرد با اژد ها در سریال، سرگرم نماینده است. در حالی که مبارزات در بازی هیجان انگیز هستند، بازی فراتر از اکشن صرف است. کاوش و تعامل با جهان نقش بسزایی خواهد داشت. شما می توانید انتظار داشته باشید که افسانه های غنی وافهرستیا را کشف کنید، اتحادهای مختلف ایجاد کنید و شاهد تاثیر جنگ بر مردمی باشید که در آتش متقابل خاندان ها گرفتار شده اند. این عمق داستان بیانگر روشی است که خاندان اژدها به هزینه های انسانی درگیری اصلی خود می پردازد. به طور کلی فاینال فانتزی 16 برای هواداران خاندان اژدها، گیم آو ترونز و رمان های نغمه یخ و آتش اثری لازم است که به هیچ وجه نباید از دست بدهند.

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 16 تیر 1403 بروزرسانی: 16 تیر 1403 گردآورنده: iranigoogle.ir شناسه مطلب: 2277

به "10 بازی برتر برای هواداران سریال خاندان اژدها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "10 بازی برتر برای هواداران سریال خاندان اژدها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید