هلند صادرات نیمه رسانا به چین را محدود می نماید

به گزارش مجله گوگل ایرانی، به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، این بیانیه در حقیقت نخستین اقدام قاطع دولت هلند برای وضع قوانینی است که بر فناوری های مهم تراشه سازی نظارت می نماید. دولت آمریکا خواهان وضع این قوانین است تا صنعت تراشه سازی چین را زمینگیر و پیشرفت های نظامی آن را محدود کند.

هلند صادرات نیمه رسانا به چین را محدود می نماید

آمریکا در اکتبر 2022 میلادی محدودیت های صادراتی وسیعی بر محموله های تراشه سازی آمریکا به چین وضع کرد اما برای آنکه محدودیت ها تاثیرگذار باشند، باید دیگر فراوری کنندگان و تامین کنندگان این صنعت در هلند و ژاپن نیز همکاری می کردند. درهمین راستا اکنون ماه هاست که کشورهای متحد مشغول مذاکره در این باره هستند.

وزیر بازرگانی هلند نیز تصمیم تازه دولت را در نامه ای به مجلس کشور بیان کرد و گفت این محدودیت ها قبل از فصل تابستان ارائه می شوند. البته در نامه مذکور نامی از چین (یکی از شرکای تجاری مهم هلند) یا شرکت ASML (یکی ازبزرگترین تهیه کنندگان نیمه رسانا در این کشور) برده نشده، اما بالطبع هر دو آنها تحت تاثیر قوانین تازه قرار می گیرند.

در نامه مذکور به طور خاص اعلام شده فناوری DUV سیستم های لیتوگرافی تحت تاثیر قرار می گیرد. این دومین ماشین های پیشرفته ای است که ASML به فراوریکنندگان تراشه می فروشد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 18 اسفند 1401 بروزرسانی: 18 اسفند 1401 گردآورنده: iranigoogle.ir شناسه مطلب: 2181

به "هلند صادرات نیمه رسانا به چین را محدود می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هلند صادرات نیمه رسانا به چین را محدود می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید