پدیده هایی فراتر از تصور و خیال

به گزارش مجله گوگل ایرانی، خبرگزاری فارس: در دنیا پدیده های بی شماری وجود دارند که در قالب هیچ تصور و خیالی نمی گنجند. بعضی از این پدیده ها عجیب و بعضی زیبا و بعضی دیگر زشت هستند؛ هرچه هست نشانی از عظمت و بزرگی خلقت است.

پدیده هایی فراتر از تصور و خیال

شماری از این پدیده ها را مشاهده می کنید:

زیبایی کشنده: تصویر زیر تجمع ابرها بر بالای منطقه گرین لند هنگام طلوع آفتاب را نشان می دهد.

موجود عجیب: کشف موجودی عجیب در سواحل شبه جزیره ولز در سواحل آمریکا که امواج آن را به ساحل آورده بودند. شماری از زیست شناسان این موجود را ملخ دریایی نامیده بودند که در آب های بسیار شور زندگی می نماید.

عظیمترین و عجیب ترین گل دنیا: گل لاشه نام گلی است که در تصویر آن را مشاهده می کنیدو این نام به خاطر بوی بسیار بد این گل بر آن نهاده شده که به بوی جسد مردگان شبیه است. این گل به ندرت در جایی کشت می گردد، طول این گل به 3 متر می رسد و اکثرا در جنگل های سوماترای اندونزی یافت می گردد، گرده های این گل را نه زنبورها و پروانه ها که مگس ها و سوسک ها به جای دیگر منتقل می نمایند.

هشت پای پوشش دار: این هشت پاهای عجیب در آب های استوایی و شبه استوایی و اقیانوس ها در عمق 200 تا 340 متر زندگی می نمایند.

دریاچه کیلوک در کانادا: این دریاچه عجیب در نتیجه بالا رفتن دمای هوا در این دریاچه و تبخیر آب آن تشکیل و موجب شده حوضچه های کوچکی از این دریاچه تشکیل گردد. این حوضچه ها و برکه ها محتوی مواد معدنی بسیار بالا مانند منیزیم و فسفات و گوگرد است که دارای خواص درمانی بسیار خوب برای گردشگرانی است که برای بازدید از این منطقه به آنجا روی می آورند.

درخت اساطیر: این درخت یمن و در 50 کیلومتری شهر تعز قرار گرفته است و عمر آن به دو هزار سال می رسد. طول این درخت 16 متر و قطر آن 8 متر و دارای برگ هایی بسیار عظیم است.

مگس مایو: این مگس زیبا تنها یک روز عمر می نماید. این مگس اصلا چیزی نمی خورد و طول عمر کوتاه آن شاید به همین علت است.

تسونامی ژاپن: تصویری که مشاهده می کنید، تجمع شماری از ماهی ها در سواحل شهر آکابولکو ژاپن را به شکلی عجیب نشان می دهد. این پدیده به گفته صیادان محلی 140 سال است که در سواحل این کشور مشاهده نشده و جزو حوادث عجیبی است که پس از تسونامی ژاپن در این کشور روی داده است.

آبشارهای هاواسوبای: این آبشارها در دره آبشارها در آمریکا قرار گرفته است که سرخپوستان این کشور فقط در آن زندگی می نمایند. دولت آمریکا کوشش بسیار داشته این منطقه را بسان منطقه ها دیگری این کشور که سرخپوستان در آن زندگی می کردند، از آن خود کند که تا به امروز پیروز به این امر نشده است. این منطقه یکی از زیباترین منطقه ها گردشگری آمریکاست که سالیانه گردشگران بسیاری را به خود جذب می نماید.

اژدهای آبی: این تصویر را استیو ریچارد هنگام سفرش از شهر کاردیو انگلیس به فارو در پرتقال گرفت. رنگ آبی که در این رود مشاهده می گردد، بازتاب رنگ آبی آسمان در این رود است.

پدیده سانگ داگز (Sundogs): این تصویر بازتاب انعکاس نور خورشید بر شبنم صبحگاهی و خطای دید است که موجب ایجاد چنین پدیده ای شده است.

پیاده رو موزاییکی تاسمانی: جزیره تاسمانی یکی از استان های و جزایر استرالیا است که در آن پدیده های طبیعی زیبای بسیاری وجود وجود دارد که ناشی از رسوب مواد مذاب آتشفشانی است، یکی از این پدیده ها پیاده رو مواییکی است که عبارت است از وجود صخره های طبیعی به شکلی است که در تصویر مشاهده می کنید و به پیاده رو موزاییکی تاسمانی معروف شده است.

قلعه ای بر لبه پرتگاه: قلعه باورن آلالوانى در شبه جزیره کریمه قرار گرفته است که در سال 1912 به دستور یک بارون آلمانی بر لبه یک پرتگاه ساخته شد.

عظیمترین سوراخ زهکشی و تخلیه آب دنیا: این سوراخ زهکشی در سد مونتی کیلو در شمال کالیفرنیا قرار گرفته است و در هر ثانیه حدود 1.370 متر مکعب آب را تخلیه می نماید.

منبع: برترین ها
انتشار: 18 مرداد 1400 بروزرسانی: 18 مرداد 1400 گردآورنده: iranigoogle.ir شناسه مطلب: 1718

به "پدیده هایی فراتر از تصور و خیال" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پدیده هایی فراتر از تصور و خیال"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید