چشماندازی روشن در انتظار سرمایهگذاران بورس است

به گزارش مجله گوگل ایرانی، یک کارشناس بازار سرمایه با بیان اینکه چشم انداز روشنی پیش روی سرمایه گذاران بورسی است، گفت: زمان افزایش سرمایه گذاری در بازار سرمایه فرا رسیده و با توجه به وجود شرایط مثبت در بازار انتظار می رود معاملات بورس به سمت مثبت تغییر جهت دهد.

چشماندازی روشن در انتظار سرمایهگذاران بورس است

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران ، مصطفی صفاری با اشاره به افزایش چشمگیر حجم معاملات در بازار سرمایه افزود: آمارها حکایت از بازگشت مجدد پول به بورس دارد؛ به ویژه آنکه بازارهای موازی همچون خودرو، مسکن و طلا به مرور وارد دوران طولانی رکود می شوند.

وی با بیان اینکه چشم انداز روشنی پیش روی سرمایه گذاران بورسی است، گفت: زمان افزایش سرمایه گذاری در بازار سرمایه فرا رسیده است و با توجه به گزارش های قابل قبول شش ماهه در بسیاری از شرکت ها، حجم نقدینگی در کشور، و دستور العمل های جدید بازار سرمایه از جمله الزامات بازارگردانی، ممنوعیت معاملات الگوریتمی و محدود شدن سفته بازی ، انتظار این است که بازار به سمت مثبت تغییر جهت دهد.

صفاری شرح داد: عایدی بسیاری شرکت های بورسی در نیمه اول امسال به اندازه کل سال گذشته بوده که این اتفاق، نویدبخش جریانی مثبت در آینده بازار سرمایه است.

به گفته این کارشناس بازار سرمایه، برخی سرمایه گذاران که به تازگی وارد این بازار شده بودند، به دلیل ناآگاهی از ویژگی های بازارسرمایه، نقدینگی خود را با هدف سرمایه گذاری کوتاه مدت وارد بورس کرده بودند که این رویکرد اشتباه سبب هیجانی شدن رفتار آنان در مواجهه با فرایند منفی بازار شده بود.

وی ورود هیجانی مردم به بورس را موجب منفی شدن سیر صعودی بازار دانست و افزود: بازار سرمایه همواره نگاهی به آینده دارد و سرمایه گذاران باید در تحلیل های خود این مساله را در نظر داشته باشند که منطق سرمایه گذاری در این بازار حداقل یک ساله است.

صفاری با بیان اینکه بی توجهی به این موضوع عامل اصلی نوسان های اخیر شاخص بورس است، گفت: زمان اصلاح قیمت سهام، سرمایه گذاران غیر حرفه ای بدون اینکه تحلیل صحیحی از قیمت واقعی سهم داشته باشند با عرضه های هیجانی موجب کاهش شاخص می شوند، در حالی که عوامل بنیادی چنین کاهشی را اعلام نمی کنند.

این کارشناس بازار سرمایه تاکید کرد: با توجه به ارزندگی بسیاری از سهم ها، بازار سرمایه با تحلیل صحیح همچنان سود معقول و قابل قبولی نصیب سرمایه گذاران خواهد کرد.

->

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 1 بهمن 1399 بروزرسانی: 1 بهمن 1399 گردآورنده: iranigoogle.ir شناسه مطلب: 1353

به "چشماندازی روشن در انتظار سرمایهگذاران بورس است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چشماندازی روشن در انتظار سرمایهگذاران بورس است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید