چمران: خسارت به اتوبوس ها ضربه به اقتصاد شهری است ، خبری از اتوبوس های تازه نیست

به گزارش مجله گوگل ایرانی، رئیس شورای اسلامی شهر تهران گفت: در شرایط کمبود منابع مالی و مالی برای تامین پول اتوبوس، شاهد هستیم که به اتوبوس ها و تاسیسات خدمات شهری آسیب می رسد؛ تامین این اتوبوس ها از بودجه عمومی شهر است و ضربه بدی به اقتصاد شهری می زند.

چمران: خسارت به اتوبوس ها ضربه به اقتصاد شهری است ، خبری از اتوبوس های تازه نیست

به گزارش خبرنگاران، مهدی چمران در حاشیه نود و سومین جلسه شورای اسلامی شهر تهران در جمع خبرنگاران در مورد شناورسازی ساعت کاری ادارات گفت: همانطور که پیش بینی می شد در روزهای ابتدایی سال، شلوغی و ترافیک زیادی را شاهد بودیم؛ به عقیده من شناورسازی ساعت کاری در کاهش حجم ترافیک اثرگذار بوده اما به میزان ای در تهران مسئله ترافیک مهم است که تاثیر آنچنان که باید احساس گردد، نیست اما در مجموع کار خوب و منطقی است که سال های قبل مطرح و سال جاری عملیاتی شده است.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران بعلاوه توضیح داد: وعده هایی که برای اتوبوس داده شد آنگونه که باید عملیاتی نشد و هنوز وارد چرخه نشده اند. هرچند 55 دستگاه اتوبوس و 10 دستگاه دیگر نیز از بخش دیگر تحویل داده شد.

او با اشاره به برگزاری جلسه ای در مجلس شورای اسلامی در مورد اتوبوس و دعوت از شهرداری، شورا و خودروسازان و وزارت کشور یادآور شد: در این زمینه دو ساعت بحث شد و در جلسه مطرح کردیم که بگویید چه تعداد دستگاه اضافه می گردد و اگرها کنار گذاشته گردد.

چمران با بیان اینکه متاسفانه 10 سال است که از شرکت های خودروسازی اتوبوس خریداری نشده است، گفت: با توجه به این موضوع، شرکت ها اقدامات را در بخش دیگری انجام دادند و تا دوباره شروع نمایند زمان می برد اما ساخت را شروع کردند و آمادگی لازم را در این زمینه دارند. قرار شد تمام شرکت ها دعوت شوند و تعهد دهند که چه تعداد اتوبوس خواهند ساخت. بخش عمده ای از منابع بالغ بر 80 درصد را وزارت کشور و 20 درصد را نیز شهرداری ها پرداخت می نمایند.

چمران در مورد کاهش زمان صدور پروانه ساختمان اظهار کرد: ما دوباره این گلایه را مطرح کردیم که آنچه پیش بینی می کردیم اتفاق نیفتاده و بایستی تحرک خوبی در معاونت شهرسازی و سایر معاونت ها رخ دهد. باید حرکت جهادی صورت بگیرد و زمان صدور پروانه به یک ماه کاهش یابد که به اعتقاد من این ظرفیت وجود دارد.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران در رابطه با خسارات وارده به اتوبوس ها در پی اغتشاشات اخیر توضیح داد: در شرایط کمبود منابع مالی و مالی برای تامین پول اتوبوس، شاهد هستیم که به اتوبوس ها و تاسیسات خدمات شهری آسیب می رسد. تامین این اتوبوس ها از بودجه عمومی شهر است و ضربه بدی به اقتصاد شهری می زند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 10 مهر 1401 بروزرسانی: 10 مهر 1401 گردآورنده: iranigoogle.ir شناسه مطلب: 2109

به "چمران: خسارت به اتوبوس ها ضربه به اقتصاد شهری است ، خبری از اتوبوس های تازه نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چمران: خسارت به اتوبوس ها ضربه به اقتصاد شهری است ، خبری از اتوبوس های تازه نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید