کرونا؛ عامل افزایش خشونت خانگی در اروپا

به گزارش مجله گوگل ایرانی، در هفته گذشته در اسپانیا یک مادر 35 ساله توسط شریک زندگی اش به قتل رسید. اسپانیا دومین کشور ویروس زده اروپا پس از ایتالیاست.

کرونا؛ عامل افزایش خشونت خانگی در اروپا

با ما سفر کنید و با تور دور اروپا از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

قرنطینه برای مهار ویروس جدید کرونا در سراسر اروپا نگرانی درباره خشونت خانگی را افزایش داده است.

به گزارش مجله گوگل ایرانی به نقل از خبرگزاری فرانسه، از برلین تا پاریس و از رم تا براتیسلاوا (پایتخت کشوراسلوواکی) سازمان های دولتی و غیر دولتیِ یاری به قربانیانِ خشونت خانگی زنگ هشدار خود را در مورد افزایش خشونت ها به صدا درآوردند. این اتفاق پس از پیشی دریافت اروپا از چین در افزایش مبتلایان و جان باختگان ویروس کرونا و قرنطینه سفت و سخت ناحیه اروپایی صورت گرفت.

اتحادیه مراکز مشاوره و هدایت زنان در آلمان در این باره اعلام کردند: در حال حاضر خانه جای امنی برای بسیاری از مردم به شمار نمی آید.

خطر خشونت خانگی تنها محدود به خانه هایی نمی گردد که پیش از این خشونت را تجربه نموده اند.

فلورانس کلادپیر مدیر انجمن والدین FCPE فرانسه در منطقه آپر راینکه بزرگترین آسیب را از شیوع ویروس کرونا در این کشور دیده است در این باره می گوید: خانواده ها فشار زیادی را در این روزها تحمل می نمایند.

قرنطینه و ارتباط بیشتر خانواده ها باعث افزایش خشونت خانوادگی در بسیاری از کشورهای اروپایی شده است/ عکس: سان دیلی

وی اضافه کرد: از زمان آغاز قرنطینه داستان های زیادی از جدایی والدین و ناتوانی آنها در ادامه زندگی می شنویم.

چند هفته پس از قرنطینه چین، سازمان های حقوق زنان از افزایش 3 برابری خشونت علیه زنان گزارش دادند.

در هفته گذشته در اسپانیا یک مادر 35 ساله توسط شریک زندگی اش به قتل رسید. اسپانیا دومین کشور ویروس زده اروپا پس از ایتالیاست.

کجا می توان رفت؟

در بیشتر نقاط اروپا مراکز یاری به زنان با افت تقاضای یاری روبه رو شده اند. این موضوع نشانه چندان خوبی هم نیست.

به گزارش انجمن مراکز مشاوره آلمان بچه ها، جوانان و زنان اصلی ترین قربانیان خشونت روحی یا فیزیکی خانگی هستند. قرنطینه خانگی به معنای افزایش خشونت هاست. به دلیل ارتباط نزدیک و مستمر احتمال افزایش خشونت ها به شدت زیاد می گردد.

زنگ خطر مراکز یاری به قربانیان خشونت خانگی پس از قرنطینه به صدا درآمده است/ عکس: خبرگزاری فرانسه

رینر رتینگر رئیس اتحادیه حمایت از بچه ها آلمان در این باره گفت: بستن مدارس، باشگاه های ورزشی و مراکز مخصوص جوانان برای مهار ویروس کرونا و شیوع بیشتر آن بسیار مهم است.

وی در ادامه اضافه کرد: اما چه کسی آزار و اذیت و سوء استفاده از بچه ها در این روزها را شنیده یا رصد می نماید؟

مارتین بروس رئیس سازمان پاریسی La Voix de lEnfant (صدای بچه ها) در این باره می گوید: دسترسی ما به خشونت های جدید محدود شده و این موضوع ما را نگران می نماید.

بئاتریس فرسکو- رولفو گزارشگر خشونت علیه زنان در شورای پارلمانی اروپا با اشاره به این موضوع گفت: در حالیکه دولت ها میلیاردها دلار را به بخش سلامت و خدمات بهداشتی تزریق می نمایند نباید از اهمیت برابری و حقوق اساسی بسیاری از انسان ها چشم پوشی نمایند.

وی اضافه کرد: انجمن های حمایت از قربانیان خانگی روی لبه تیغ ایستاده اند. بسیاری از مددکاران اجتماعی مجبورند از خانه کار نمایند و توانایی رسیدگی به قربانیان را ندارند. از طرفی پناه گاه ها نیز تعطیل شده و جای کافی در این مراکز وجود ندارد.

کنان گلو یکی از مددکاران سازمان حمایت از حقوق زنان در ترکیه می گوید: بسیاری از زنان با ما تماس گرفته و از تجربه خشونت خانگی در دوران قرنطینه می گویند.

آنها می پرسند: در این شرایط کجا بروم؟

فرانسیسکا گیفی وزیر امور خانواده آلمان از شهرداری های این کشور خواسته تا در صورت لزوم تسهیلات پذیرش جایگزین را ارائه دهند.

اما اتریش کشور همسایه آلمان اعلام نموده که در این شرایط مکان های تضمین شده برای آسیب دیدگان فراهم نموده یا فرد خشن خانواده را از قرنطینه حذف می نماید.

در کشورهایی مانند ایتالیا که شدیدترین نوع قرنطینه را تجربه می نماید، قربانیان خشونت خانگی از بعضی محدودیت های رفت و آمد معاف هستند. آنها با حمل فرم خروج از منزل قادر به مراجعه به مراکز پناهندگی می شوند.

آدریانا هاوسوا روانشناس اهل براتیسلاوا می گوید: شرایط فعلی در افزایش خشونت خانگی بی سابقه است و امیدواریم این شرایط در دو یا سه هفته آینده تمام گردد.

وی اضافه کرد: اگر این شرایط به چند ماه برسد من نمی توانم میزان افزایش خسونت خانگی را پیش بینی کنم.

--

--

منبع: عصر ایران
انتشار: 27 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: iranigoogle.ir شناسه مطلب: 885

به "کرونا؛ عامل افزایش خشونت خانگی در اروپا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونا؛ عامل افزایش خشونت خانگی در اروپا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید