3000 درخت آفت زده در چیتگر

به گزارش مجله گوگل ایرانی، رئیس کمیته برنامه و بودجه شورای شهر تهران با این اعتقاد که 80 درصد حریق های چیتگر عمدی هستند، در عین حال گفت: 3000 درخت چیتگر آفت زده هستند و لازم است جهت عدم سرایت به بخش های دیگر تعیین تکلیف شوند.

3000 درخت آفت زده در چیتگر

به گزارش مجله گوگل ایرانی، مجید فراهانی صبح امروز در جریان بازدید از پارک چیتگر و بررسی مسائل آن با بیان اینکه مسائل پارک چیتگر مربوط به دهه های اخیر است، گفت: ساخت و ساز یک دفعه ای در تهران و به خصوص این منطقه موجب تغییر اقلیم و شرایط آبی شد و میزان آب جوابگوی سیراب کردن درختان بوستان چیتگر در دو بخش شرقی و غربی نیست.

رییس کمیته برنامه و بودجه شورای شهر تهران با بیان اینکه شهرداری به آبفا کمک های زیادی کرده و حتی در صحن شورا تسهیلاتی برای انشعابات و اشتراکات آبفا دادیم، گفت: با توجه به لابی سنگین آبفا برای دریافت تسهیلات، می توانستیم حداقل امتیازاتی از آن ها بگیریم که یکی از آن ها وصل مجدد آب چیتگر باشد.

وی با بیان اینکه منطقه چهار برای آبکمک پارک لویزان ابتکار عمل داشته و قرارداد سه گانه ای را امضا کرده است، گفت: در منطقه 4 به ازای امتیاز حفاری آبفا، آبکمک انجام می شود که می توان از این مدل اقتصادی استفاده کرد.

وی با بیان اینکه به نظر می رسد که آبکمک های مکرر در این بوستان عمدی باشد، گفت: مخصوصا آتش سوزی 20 هکتار که در تاریخ چیتگر بی سابقه است که باید فکری اساسی به حال آن کرد.

این عضو شورای شهر تهران معتقد است: به نظر می رسد تنها 20 درصد آتش سوزی ها به دلیل عملکرد مردم اتفاق می افتد که باید فرهنگ سازی شود و 80 درصد حریق ها هدایت شده و به منظور ضربه زدن است.

وی با بیان اینکه پارک چیتگر بزرگتر از یک ناحیه شهرداری است، اما چارت سازمانی مشخصی ندارد، گفت: این موضوع که در حوزه خودمان است و معاونت برنامه ریزی می تواند پیشنهاداتش را به شورا بدهد و مسئله ای در این زمینه نیست و باید این مشکل قبل تر حل می شد.

وی با بیان اینکه 3000 درخت آفت زده هستند و به دلیل عدم سرایت به سایر درختان باید با منابع طبیعی جلسه بگذاریم و آن ها را تعیین تکلیف کنیم، گفت: طبق اخبار واصله 40 درصد آب جاه های چیتگر در انحصار اپارک، باشگاه های سوارکاری و... است و چرا باید این در اختیار انحصاری دیگران باشد و اجازه ندهند که استفاده شود. در حالی که این مجموعه ها برای شهرداری درآمدی ندارند و آن ها نیز نه تنها پولی نمی دهند، آب مجانی نیز دریافت می کنند و این جای سوال دارد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 27 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: iranigoogle.ir شناسه مطلب: 332

به "3000 درخت آفت زده در چیتگر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "3000 درخت آفت زده در چیتگر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید