آلودگی هوا عامل مرگ 400هزار نفر در اروپا، بزرگترین خطر سلامت محیطی

به گزارش مجله گوگل ایرانی، به گزارش خبرنگاران به نقل از روزنامه گاردین، بنا بر اعلام دادگاه ممیزی اتحادیه اروپا، آلودگی هوا در قاره اروپا مهم ترین خطر زیست محیطی برای سلامت عمومی محسوب می گردد. اما تاکنون دولت ها برای مقابله با این بحران اقدام جدی انجام نداده اند و اقدامات آن ها به اندازه انتظارات نبوده است.

آلودگی هوا عامل مرگ 400هزار نفر در اروپا، بزرگترین خطر سلامت محیطی

محدودیت ها و معیارهای آلودگی هوا در اروپا بسیار پایین تر از معیارهای سازمان بهداشت جهانی است. به علاوه اغلب کشورهای عضو اتحادیه اروپا نیز طبق این معیارها عمل نمی نمایند. میزان آلودگی هوا در این قاره به قدری است که 400 هزار نفر بر اثر آلودگی هوا و استشمام هوای سمی در اروپا جان خود را از دست داده اند.

براساس گزارشات، بیش ترین میزان آلودگی محیطی متعلق به انگلستان است. به طوریکه 40 هزار نفر از این تعداد اهل بریتانیا بوده اند. این در حالی است که دولت انگلیس از سال 2010 تاکنون معیارهای کیفیت هوا در اتحادیه اروپا را نقض نموده است.

در حال حاضر نیز این کشور در دادگاه اتحادیه اروپا به دلیل تخلف از رعایت معیارهای کیفیت هوا با جریمه های چند میلیون دلاری روبرو گردیده است.

ماه گذشته سازمان محیط زیست اروپا لیست تعدادی از کشورها را به منظور تبعیت آن ها از طرحی باعنوان برنامه تعدیل منتشر کرد.

هدف از ارائه این طرح کاهش و متعادل کردن میزان انتشار گاز نیتروژن در هوا است.

بر این اساس، کشور انگلستان یازدهمین کشوری است که از سوی سازمان محیط زیست اروپا ملزم به اجرای این طرح گردیده است.

دادگاه اتحادیه اروپا به تازگی خواهان مطابقت معیارهای کیفیت هوای اروپا با معیارهای سازمان بهداشت جهانی گردیده است. براساس معیارهای سازمان بهداشت جهانی، انتشار ذرات ریز آلاینده حداقل دو برابر و انتشار گوگرد دی اکسید باید 6 برابر کاهش یابد.

یکی از خبرنگاران این حوزه در گفت وگو با گاردین درباره آلودگی هوا در اروپا گفته است: شمار مرگ و میرهای خاموش در قاره اروپا بر اثر آلودگی هوا رقمی غیرقابل قبول است.

وی ادامه می دهد: آلودگی هوا در اروپا به یک بحران تبدیل گردیده که باید هرچه زودتر به فکر حل آن باشیم. حل این معضل باید در اولویت کاری اتحادیه اروپا قرار گیرد.

به گفته این خبرنگار، روزانه حدود هزار نفر در سطح اروپا بر اثر آلودگی هوا جان خود را از دست می دهند. این رقم یک درصد از آمار مرگ و میرهای روزانه در اروپا را تشکیل می دهد.

میزان مرگ افراد به دلیل آلودگی هوا در این قاره، 10 برابر بیش تر از میزان مرگ بر اثر تصادفات خودرویی است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 8 دی 1397 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: iranigoogle.ir شناسه مطلب: 2

به "آلودگی هوا عامل مرگ 400هزار نفر در اروپا، بزرگترین خطر سلامت محیطی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آلودگی هوا عامل مرگ 400هزار نفر در اروپا، بزرگترین خطر سلامت محیطی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید