اختیارات مشمولان سهام عدالت در بورس اعلام شد

به گزارش مجله گوگل ایرانی، رییس سازمان بورس و اوراق بهادار با بیان اینکه لایحه ساماندهی سهام عدالت در مجلس در حال چاپ است، گفت: این لایحه اختیار را به دارندگان سهام عدالت می دهد که در قالب ETF یا در قالب سهام هر یک از شرکت های سرمایه پذیر، فعالیت کنند.

اختیارات مشمولان سهام عدالت در بورس اعلام شد

به گزارش مجله گوگل ایرانی، شاپور محمدی - معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی - درباره آخرین وضعیت ورود سهام عدالت به بازار سرمایه و بررسی لایحه دولت در این باره در مجلس گفت: لایحه ساماندهی سهام عدالت در مجلس زیر چاپ است و سازمان خصوصی سازی و سازمان بورس نظرات خود را درباره این لایحه پیشنهادی ارائه کرده اند.

وی افزود: البته ممکن است که سازمان خصوصی سازی نظرات تکمیلی برای این لایحه داشته باشد و به آن اضافه کند.

رییس سازمان بورس و اوراق بهاردار ادامه داد: مجلس بررسی این لایحه را در دستور کار خود قرار داده و امیدواریم مراحل تصویب را پشت سر بگذارد.

محمدی با اشاره به بخشی از جزئیات لایحه پیشنهادی ساماندهی سهام عدالت گفت: نسخه نهایی لایحه هر دو اختیار را به دارندگان سهام عدالت می دهد که در قالب ETF یا در قالب سهام هر یک از شرکت های سرمایه پذیر، فعالیت کنند و مالک شوند.

طبق اعلام سازمان بورس و اوراق بهادار، وی با اشاره به ویژگی های این لایحه اظهار کرد: بخشی از پیشنهادات این است که امکاناتی در شهرستان ها وجود داشته باشد تا مردم بتوانند خرید و فروش سهام را انجام دهند یا اینکه شعب بانک ها در این حوزه به کمک مردم بیایند.

رییس سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: این سهام قبلا قیمت گذاری و به سهام عدالت منتقل شده است. همچنین بدهی مشمولان سهام عدالت به دولت هم پرداخت شده و سهمی است که در بازار قیمت دارد.

محمدی پیش از این گفته بود در حال حاضر 49 میلیون نفر از هموطنان ما برای سهام عدالت ثبت نام کرده اند و به نوعی سهام عدالت به آنها تعلق گرفته، اما سازوکارها به صورتی است که هنوز امکان معامله آن و اعمال حق رای وجود ندارد؛ بنابراین برای حل این موضوع، پیشنهاد تازه ای را با به کارگیری ظرفیت صندوق های قابل معامله در بورس مطرح کردیم. پیشنهاد ما واگذاری واحدهای ETF یا صندوق های قابل معامله در بورس به دارندگان سهام عدالت است که با این سازوکار، افراد می توانند بحث بازار سرمایه را از نزدیک دنبال و ضمن سهامداری حرفه ای، در خط تولید کشور سرمایه گذاری کنند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 21 مهر 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: iranigoogle.ir شناسه مطلب: 311

به "اختیارات مشمولان سهام عدالت در بورس اعلام شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اختیارات مشمولان سهام عدالت در بورس اعلام شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید