اسکلت دایناسور به گران ترین اثر یک حراجی تبدیل شد

به گزارش مجله گوگل ایرانی، ایسنا/ براساس آخرین خبرهای واصله، اسکلت دایناسور به گران ترین اثر یک حراجی تبدیل شد.

اسکلت دایناسور به گران ترین اثر یک حراجی تبدیل شد

با ما همراه باشید و درباره وبلاگ جمال سیدی بیشتر بدانید.

قضیه چیست؟

اسکلت یک دایناسور تیرانوسور رکس که با لقب اِستن شناخته می شود به حدود چهار برابر قیمت تقریبی که برایش در نظر گرفته شده بود، به فروش رفت.

به این ترتیب با به فروش رسیدن اِستن به قیمت 31.8 میلیون دلار، این اسکلت 12 متری متعلق به یک دایناسور به گران ترین اثر این حراجی تبدیل شد. در این حراجی آثاری از نقاشان نامدار جهان همچون پیکاسو، پولاک و مونه نیز به فروش رسیدند.

این اثر در جریان یک جدال 20 دقیقه ای بین خریداران با قیمت پایه سه میلیون دلار، در نهایت به قیمت 31.8 میلیون دلار به یک خریدار ناشناس رسید.

اسکلت این دایناسور تقریبا 67 میلیون ساله در سال 1987 و در داکوتای جنوبی توسط یک دیرینه شناس آماتور به نام استن سکریسون کشف شد.

استن سکریسون در آن زمان این اسکلت را به دانشمندان نشان داد که آنها این اسکلت را به اشتباه به عنوان بقایای دایناسور تریسراتوپس شناسایی کردند.

کشف بقایای تریسراتوپس ها در جهان دیرینه شناسی نسبتا عادی است، بنابراین کشف این اسکلت تا پیش از آنکه استن سکریسون آن را در سال 1992 نزد موسسه بلک هلیز در داکوتای جنوبی ببرد، توجه زیادی جلب نکرد.

به گفته مدیر بخش تاریخ طبیعت و علوم حراجی کریستیز، دانشمندان موسسه بلک هیلز به سرعت متوجه شدند چیزی که در مقابل آنهاست، بسیار ویژه بوده و به این ترتیب اسکلت (STAN) را به عنوان بقایای متعلق به یک تیرانوسور رکس شناسایی کردند. ارزش تقریبی این اثر بین شش تا هشت میلیون دلار برآورد شده بود.

منبع: همگردی
انتشار: 25 آبان 1399 بروزرسانی: 25 آبان 1399 گردآورنده: iranigoogle.ir شناسه مطلب: 1225

به "اسکلت دایناسور به گران ترین اثر یک حراجی تبدیل شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اسکلت دایناسور به گران ترین اثر یک حراجی تبدیل شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید