انجام تست سریع کرونا در مسیرهای ریلی خوزستان، 8 مسافر کرونایی در 2 روز شناسایی شدند

به گزارش مجله گوگل ایرانی، مدیر عامل راه آهن گفت: از روز گذشته مقرر شده در مسیرهای ریلی خرمشهر و اهواز به تهران و مشهد و بالعکس از مسافران تست سریع کرونا گرفته گردد.

انجام تست سریع کرونا در مسیرهای ریلی خوزستان، 8 مسافر کرونایی در 2 روز شناسایی شدند

خبرنگاران: سعید رسولی مدیرعامل شرکت راه آهن با بیان اینکه از ابتدای شیوع ویروس کرونا فاصله گذاری اجتماعی و دستورالعمل های بهداشتی در تمامی راستاهای حمل و نقل ریلی به صورت کامل رعایت شده است توضیح داد: علاوه بر غربالگری مسافران در هنگام ورود، به صورت مداوم تمامی واگن ها و ایستگاه ها ضدعفونی و کوپه ها پلمب می شوند و مسافران خود پلمب کوپه ها را باز می نمایند.

رسولی با اشاره به شرایط ویژه استان خوزستان طی هفته های گذشته گفت: در این راستا علاوه بر رعایت حداکثری دستورالعمل های بهداشتی با توجه به شیوع گسترده ویروس کرونا تصمیم به انجام تست سریع کرونا گرفته ایم.

مدیر عامل شرکت راه آهن یادآور شد: طبق این تصمیم از مسافرانی که به وسیله ریلی از مبدا خرمشهر و اهواز به سمت تهران و مشهد جابه جا می شوند تست سریع کرونا گرفته می گردد.

رسولی ادامه داد: با هماهنگی که با مسئولان وزارت بهداشت انجام شده از روز گذشته این تست به صورت رایگان از مسافران گرفته شده که البته به دلیل محدودیت ظرفیت از مسافران مشکوک و دارای علائم گرفته می گردد.

این مقام مسئول با بیان اینکه طی دیروز و امروز هشت مسافر کرونایی به وسیله این تست ها شناسایی شده اند گفت: این اقدام علاوه بر استعلام مسافران در هنگام خرید بلیت است و با وجود استعلام از مسافران مشکوک هم تست سریع کرونا به صورت رایگان گرفته می گردد.

مدیرعامل شرکت راه آهن تاکید نمود: با توجه به حساسیت هایی که در این دو شهر وجود دارد میزان اجرای دستورالعمل ها تشدید شده و ما از عوامل بهداشت و درمان که در این ایستگاه ها مستقر هستند در خواست می کنیم که ظرفیت خود را افزایش دهند تا از تمامی مسافران این تست گرفته گردد.

معاون وزیر راه وشهرسازی اظهار کرد: علاوه بر این اقدامات همچنین ظرفیت های خود را در راستا استان خوزستان کاهش داده ایم به طوری که از 11 تا 12 واگن که در این راستاها جابه جا می شدند اکنون تعداد واگن ها به 8 یا 9 رسیده است.

منبع: توریسم آنلاین
انتشار: 5 فروردین 1400 بروزرسانی: 5 فروردین 1400 گردآورنده: iranigoogle.ir شناسه مطلب: 1484

به "انجام تست سریع کرونا در مسیرهای ریلی خوزستان، 8 مسافر کرونایی در 2 روز شناسایی شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انجام تست سریع کرونا در مسیرهای ریلی خوزستان، 8 مسافر کرونایی در 2 روز شناسایی شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید