برگزاری نشست بررسی مسائل شهرستان پردیس در فراکسیون مدیریت شهری مجلس

به گزارش مجله گوگل ایرانی، نشست فراکسیون مدیریت شهری مجلس با هدف بررسی مسائل و مسائل شهرستان پردیس با حضور مسئولان اجرایی این شهرستان برگزار گشت.

برگزاری نشست بررسی مسائل شهرستان پردیس در فراکسیون مدیریت شهری مجلس

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، نشست فراکسیون مدیریت شهری و روستایی صبح امروز (22 مهر ماه) با حضور مسئولان شهرستان پردیس با هدف بررسی مسائل شهری این منطقه برگزار گشت.

محسن پیرهادی عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی در ابتدای جلسه با اشاره به اینکه رویکرد جلسه فراکسیون مدیریت شهری، نظارتی است، گفت: بخشی از مسائل و مسائل شهر پردیس نیازمند هماهنگی با دستگاه های اجرایی و بخشی دیگر مربوط به مسائل بودجه ای است. از این رو در جلسه امروز به بیان مسائل این شهرستان می پردازیم و پس از احصا مسائل با همکاری نمایندگان استان تهران تا حصول نتیجه پیگیری خواهد شد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی شرح داد: عدم اجرای صحیح و کامل قوانین موجود نیز مسائلی را ایجاد کرده که با نظارت مدون مجمع نمایندگان استان و اعضای فراکسیون مدیریت شهری قابل حل است. رئیس فراکسیون مدیریت شهری و روستایی با تاکید بر اینکه محدودیت های بودجه به دلیل مسائل مالی کشور کاملا محسوس بوده، اما بخشی از آن قابل حل است، ادامه داد: برخی از مسائلی که مردم با آن دسته و پنجه نرم می نمایند مسائل خردی است که با پیگیری و هماهنگی دستگاه های اجرایی رفع می شود در این میان ممکن است خلاء ها و یا نواقص قانونی نیز وجود داشته باشد که با پیگیری نمایندگان استان تهران مرتفع می شود.

* ضرورت بهره برداری از ظرفیت های توریستی و گردشگری شهرستان پردیس

مجتبی توانگر نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست ضمن تاکید بر ظرفیت های مالی شهرستان پردیس، اظهار کرد: این شهرستان ظرفیت بسیار خوبی در حوزه گردشگری و توریستی دارد که از جمله این ظرفیت ها نزدیکی این شهر به پیست آبعلی، سد لار، دره بهشت و بزرگترین پارک علمی و فناوری خاورمیانه است که باید از آن ها نهایت بهره برداری را داشته باشیم.

عضو کمیسیون مالی مجلس یازدهم در ادامه ابراز امیدواری کرد که با همکاری و هماهنگی نها دهای دولتی و حکومتی مسائل و موانع موجود قابل حل است.

* شهرستان پردیس با وجود نزدیکی به پایتخت مظلوم واقع شده است/ عدم وجود بیمارستان و آرامستان در پردیس

احمد نادری نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی، نیز با بیان اینکه از ابتدای دوره نمایندگی خود با دایر کردن دفتر نمایند ه ها در شهرستان پردیس تمامی مسائل و مسائل این شهر را بررسی و پیگیری کردیم، افزود: پردیس علی رغم اینکه در نزدیکی شهر تهران قرار گرفته است، اما به نوعی مظلوم واقع شده است چرا که امکان بدنیا آمدن و فوت کردن به دلیل نبود بیمارستان و آرامستان در این شهر وجود ندارد.

* زیرساخت های شهرستان پردیس متناسب با رشد جمعیتی آن نیست

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: رشد جمعیت شهرستان پردیس بسیار فراتر از شهر های دیگر بوده و زیر ساخت های آن متناسب با جمعیت توسعه پیدا نکرده است. برخی از پروژه های نیمه تمام شهر با پیگیری نمایندگان استان تهران مانند بیمارستان الغدیر رو به اتمام بوده و به زودی بخش اورژانس آن افتتاح خواهد شد. نمایندگان به صورت جدی پای کار مسائل و مسائل شهرستان پردیس ایستاده اند و در تمامی حوزه های مربوطه می توانید روی کمک مجلس حساب باز کنید.

* مسائل اساسی و اولویت دار شهرستان پردیس

در ادامه این نشست مسئولان دولتی، اجرایی و نظامی شهرستان پردیس اعم از فرماندار، رئیس اداره اطلاعات، امام جمعه شهرستان، رئیس و اعضای شورای شهر پردیس و بومهن، فرمانده نیروی انتظامی پردیس، مسئولان اداره آب و فاضلاب، برق و جهاد کشاورزی شهرستان نیز به بیان مسائل و مسائل اولویت دار شهر پردیس و بومهن پرداختند. مسائلی، چون کمبود های بودجه ای، نبود پیوست های اجتماعی، فرهنگی و مذهبی در توسعه شهر پردیس، کمبود امکانات ورزشی، وجود بافت های فرسوده بومهن، مسائل مربوطه به راه های مواصلاتی، نبود تصفیه خانه مناسب و مسائل مربوط به شبکه فاضلاب شهری، وجود سکونتگاه های غیر رسمی، وجود اراضی گسترده قولنامه ای و فاقد سند رسمی و افزایش ساخت و ساز های غیر مجاز، موانع احداث مترو پردیس، مسائل حمل و نقل درون شهری، فعالیت آزاد دهنده دلالان مسکن در شهرستان پردیس، کبود فضا های فرهنگی، ورزشی و تفریحی، نبود شرایط لازم برای ساخت کمپ ترک اعتیاد، محصور بودن شهر توسط اراضی تحت تملک سازمان محیط زیست به عنوان مانعی برای توسعه و سرمایه گذاری در بخش های صنعتی، بی توجهی به مباحث مدیریت بحران در صورت وقوع زلزله از جمله مسائلی بود که اعضای حاضر به عنوان مسائل اصلی و اساسی شهر پردیس آز آن یاد کرده و از نمایندگان استان تهران و رئیس فراکسیون مدیریت شهری طلب مساعدت و حمایت کردند.

* ضرورت توجه به ابعاد محیط زیستی پروژه های شهری

پیرهادی در انتها جلسه مذکور نیز به همگرایی و همدلی مسئولان شهرستان پردیس اشاره کرد و افزود: برخی از پروژه های و ساخت و ساز های این شهرستان به دلیل وجود کمبود های بودجه ای نیمه تمام بوده که باید تکمیل شود. اما معتقدم هر مسئله و پروژه ای که در شهرستان پردیس پیگیری می شود باید به پیوست های آب، خاک و هوای آن دقت شود تا در اجرای آن ها به صورت ناخواسته آسیبی به محیط زیست وارد نشود که ناچار شویم سال های بعد برای رفع آن چندین برابر هزینه کنیم.

* تاکید بر رعایت پیوست های فرهنگی، اجتماعی و مذهبی در اجرای پروژه ها

وی با تاکید بر اینکه در تمامی پروژه های باید پیوست های فرهنگی، اجتماعی و مذهبی در نظر گرفته شود، شرح داد: در فرایند توسعه شهری باید به مباحث فرهنگی و اجتماعی توجه ویژه ای داشته باشیم و این مباحث به عنوان یک اولویت در اجرای پروژه ها قرار بگیرد.

* ضرورت استفاده از ظرفیت بخش خصوصی در توسعه زیرساخت های شهرستان پردیس

رئیس فراکسیون مدیریت شهری و روستایی مجلس یازدهم ادامه داد: با توجه به کسری بودجه ای که دولت با آن روبرو است، اجرای برخی از پروژه ها امکان پذیر نیست البته مجلس در برنامه بودجه سال آینده تمامی اولویت های این شهر را در نظر گرفته و پیگیری می کند، اما امکان تامین منابع مالی برای تمامی پروژه های خرد این شهرستان وجود ندارد از این رو معتقدم باید از ظرفیت بخش خصوصی در این زمینه ها استفاده کنیم و انتفاع بخش خصوصی را سرمایه گذاری در بخش های زیرساختی تعریف کنیم و این پروژه ها با اولویت های اجتماعی، فرهنگی و مذهبی اجرا شود.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی افزود: مسائل مربوطه به عدم اجرای صحیح قوانین و یا خلاء های قانونی وجود دارد که با همت و پیگیری نمایندگان تاحصول نتیجه مطلوب پیگیری خواهد شد. همچنین با توجه به تاکید دکتر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی به پیگیری مسائل مربوطه به استان تهران، از ایشان هم کمک خواهیم گرفت تا هر چه سریع تر مسائل مردم رفع شود.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 8 آذر 1399 بروزرسانی: 8 آذر 1399 گردآورنده: iranigoogle.ir شناسه مطلب: 1252

به "برگزاری نشست بررسی مسائل شهرستان پردیس در فراکسیون مدیریت شهری مجلس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برگزاری نشست بررسی مسائل شهرستان پردیس در فراکسیون مدیریت شهری مجلس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید