بهره برداری از مخازن متمرکز ذخیره سازی پارس جنوبی با فرمان رئیس جمهوری

به گزارش مجله گوگل ایرانی، مخازن متمرکز ذخیره سازی پارس جنوبی به ارزش 29.2 میلیون یورو و 220 میلیارد تومان با دستور رئیس جمهوری به بهره برداری رسمی رسید.

بهره برداری از مخازن متمرکز ذخیره سازی پارس جنوبی با فرمان رئیس جمهوری

به گزارش خبرنگار شانا، پروژه احداث تأسیسات ذخیره سازی و ایستگاه های اندازه گیری میعانات گازی که امروز (پنجشنبه، ششم آذرماه) با دستور حسن روحانی، رئیس جمهوری به صورت ویدئوکنفرانس به بهره برداری رسید به منظور ذخیره سازی میعانات گازی تعدادی از پالایشگاه های پارس جنوبی با ظرفیت اسمی 640 هزار مترمکعب معادل 4 میلیون بشکه اجرا شد.

در این پروژه به کارفرمایی شرکت نفت و گاز پارس، هشت دستگاه مخزن هر یک به ظرفیت 80 هزار مترمکعب (500 هزار بشکه) و در مجموع با ظرفیت 640 هزار مترمکعب به صورت سقف شناور و دو دستگاه مخزن آتش نشانی و مخازن سوخت، شبکه لوله کشی و سیستم های برق و ابزار دقیق، سیستم های اندازه گیری و بوسترهای انتقال میعانات و پمپ های مربوطه و ساختمان های صنعتی و اداری، ساخته شده است.

این مخازن ظرفیت تأمین خوراک روزانه 480 هزار بشکه میعانات گازی پالایشگاه ستاره خلیج فارس را به وسیله ایستگاه های پمپاژ این پالایشگاه در ضلع غربی تأسیسات و نیز ارسال میعانات گازی به سمت گوی شناور (SPM) شماره 1 و 2 به وسیله خطوط 30 اینچ ورودی - خروجی تا سقف 600 هزار بشکه در روز را دارند.

پروژه ساخت تأسیسات ذخیره سازی و ایستگاه های اندازه گیری میعانات گازی در قالب سه پروژه EPC1 ،EPC2 ،EPC 3 (مهندسی، تأمین تجهیزات و اجرا) ازسوی پیمانکاران و مشاوران ناردیس طرح های انرژی، شرکت ماشین سازی اراک و شرکت مهندسین مشاور پارس اجرا و با تأمین سرمایه از منابع داخلی شرکت ملی نفت ایران و تسهیلات صندوق توسعه ملی (ماده 12 قانون برطرف موانع فراوری) اجرا شده است.

پروژه ساخت تأسیسات ذخیره سازی و ایستگاه های اندازه گیری میعانات گازی برای 160 نفر ماه اشتغال ایجاد کرد که با توجه به بهره برداری پروژه هم اکنون 50 نفر در این پروژه حضور دارند.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 5 دی 1399 بروزرسانی: 5 دی 1399 گردآورنده: iranigoogle.ir شناسه مطلب: 1309

به "بهره برداری از مخازن متمرکز ذخیره سازی پارس جنوبی با فرمان رئیس جمهوری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بهره برداری از مخازن متمرکز ذخیره سازی پارس جنوبی با فرمان رئیس جمهوری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید