تداوم شکنجه و تهدید مخالفان از سوی رژیم آل خلیفه در بحرین

به گزارش مجله گوگل ایرانی، به گزارش خبرنگاران به نقل از میدل ایست نیوز، دیده بان حقوق بشر و مرکز حقوق و دموکراسی بحرین در جدیدترین گزارش خود گفت که عوامل رژیم آل خلیفه 13 نوجوان را شکنجه کرده اند.

تداوم شکنجه و تهدید مخالفان از سوی رژیم آل خلیفه در بحرین

این مرکز که مقر آن در لندن است در ادامه گزارش آورده است: نیروهای امنیتی بحرین دهها نوجوان را شکنجه و به تجاوز تهدید کرده اند.

در بیانیه این سازمان آمده که در دهمین سالروز قیام مردم بحرین در اوایل و نیمه فوریه سال جاری، نیروهای امنیتی بحرین برای جلوگیری از تجمع مردم حدود 13 نوجوان 11 تا 17 ساله را بازداشت کرده اند.

بر اساس شهادت این نوجوانان و خانواده های آنها 5 تن از آنها به مدت دو روز در بازداشت بوده اند و نیروهای پلیس آنها را مورد ضرب و شتم قرار داده و تهدید به استفاده از شوک برقی کرده اند.

در یک مورد نیز یک افسر سر یک نوجوان 13 ساله را شکست و وی را به تجاوز تهدید کرده است.

بر اساس این بیانیه، دست کم 4 نوجوان همچنان در بازداشت به سر می برند و یکی از آنها که 16 ساله است شرایط سلامتی اش وخیم گزارش شده است.

در همین پیوند نیز دوشنبه گذشته یک سازمان حقوق بشری با صدور بیانیه ای خواستار آزادی 6 فعال بحرینی شد که خودسرانه بازداشت شده اند.

سازمان حقوق بشری آمریکایی های حامی دموکراسی و حقوق بشر در بحرین، خواستار آزادی 6 فعال بحرینی شد که به صورت خودسرانه بازداشت شدند.

بحرین از 14 فوریه 2011 تا به امروز صحنه قیام مردمی علیه رژیم آل خلیفه است و در این مدت بیش از 11 هزار شهروند بحرینی به اتهامات واهی بازداشت و از شمار زیادی از مخالفان سلب تابعیت شده اند.

پیش تر سازمان عفو بین الملل در بیانیه ای اعلام کرده بود که پس از گذشت 10 سال از قیام مردمی در بحرین، بی عدالتی سیستماتیک در این کشور شدت گرفته است به طوری که ظلم سیاسی تمام فضاها برای آزادی بیان را مسدود کرده است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 20 فروردین 1400 بروزرسانی: 20 فروردین 1400 گردآورنده: iranigoogle.ir شناسه مطلب: 1514

به "تداوم شکنجه و تهدید مخالفان از سوی رژیم آل خلیفه در بحرین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تداوم شکنجه و تهدید مخالفان از سوی رژیم آل خلیفه در بحرین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید