تداوم نگران کننده فرایند افزایشی مصرف برق در خوزستان

به گزارش مجله گوگل ایرانی، خبرنگاران/خوزستان مدیرعامل شرکت برق منطقه ای خوزستان گفت: سال جاری شبکه برق خیلی زود وارد پرباری شده است و این خود منجر به وارد شدن آسیب به شبکه و رخ دادن حادثه های احتمالی به علت پرباری طولانی مدت شش ماهه خواهد شد.

تداوم نگران کننده فرایند افزایشی مصرف برق در خوزستان

محمود دشت عظیم در گفت وگو با خبرنگاران، اظهار کرد: تداوم فرایند افزایشی مصرف برق در خوزستان نگران کننده است؛ در روزهای گذشته رشد 37 و 23 درصدی در پیک مصرف برق نسبت به مدت مشابه سال های قبل رخ داده است؛ این موضوع هشداری از سال متفاوتی است که در پیش داریم.

وی با اشاره به افزایش دما نسبت به سال قبل، اضافه نمود: مصرف 6 هزار و 426 مگاوات در ساعت های اوج نشان می دهد که امسال شبکه برق خیلی زود وارد پرباری شده است و این خود منجر به وارد شدن آسیب به شبکه و رخ دادن حادثه های احتمالی به علت پرباری طولانی مدت شش ماهه خواهد شد.

مدیرعامل شرکت برق منطقه ای خوزستان با اشاره به کاهش 65 درصدی فراوری برق در نیروگاه های برق آبی در فروردین ماه امسال گفت: امسال بخشی از فراوری نیروگاه های برق آبی را به دلیل خشکسالی و کاهش ذخیره آب سدها در اختیار نخواهیم داشت که این خود عظیمترین مساله صنعت برق است.

دشت عظیم اضافه نمود: تمهیدات لازم برای آماده سازی شبکه و افزایش ظرفیت صورت گرفته است اما باید در نظر داشت که بدون جمع آوری دستگاه های استخراج غیر قانونی رمزارز و همراهی مشترکین در کاهش مصرف برق، حفظ پایداری شبکه در شرایطی که با کاهش فراوری و افزایش مصرف روبه رو شده ایم، سخت است.

وی توضیح داد: اولویت ما خاموش نشدن بخش خانگی و آسایش شهفرایندان است و همه برنامه ریزی ها با حفظ این اولویت در حال اجرا است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 24 خرداد 1400 بروزرسانی: 24 خرداد 1400 گردآورنده: iranigoogle.ir شناسه مطلب: 1619

به "تداوم نگران کننده فرایند افزایشی مصرف برق در خوزستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تداوم نگران کننده فرایند افزایشی مصرف برق در خوزستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید