دو سلاح، دو جنایت

به گزارش مجله گوگل ایرانی، یادم می آید پاییز چندین سال قبل بود، خانواده دختر جوانی که منشی یک شرکت بود، زمانی که از دیر آمدن دخترشان نگران شدند، به محل کارش رفتند اما با جسد دخترشان و مدیرعامل روبرو شدند. با گزارش این دو جنایت، بلافاصله همراه گروه آنالیز صحنه جرم راهی محل شدیم.جسد اول در اتاق مدیرعامل بود، مرد 40ساله پشت میزش با شلیک گلوله به قتل رسیده بود.

دو سلاح، دو جنایت

دومین قتل در اتاق بایگانی اتفاق افتاده بود و منشی 19ساله قربانی این قتل بود. دختر جوان نیز با شلیک گلوله جانش را از دست داده بود اما هر دو با یک سلاح به قتل نرسیده بودند. قتل دو نفر با دو سلاح جداگانه احتمال می داد قتل ها توسط افراد مختلفی اجرا شده باشد و ما با بیش از یک قاتل روبه رو هستیم.

فرضیه هایی برای قتل ها

تحقیقاتی که در صحنه جنایت انجام دادیم، به جایی نرسید. ما با چند فرضیه روبرو بودیم. جنایات ممکن بود ناموسی، سرقت، کینه و خصومت با مدیرعامل باشد. اما او مردی معقول و به دور از هرگونه حاشیه بود. از طرفی منشی جوان هم نامزد داشت و در آنالیز هایمان دریافتیم او هم زندگی آرامی داشته و هیچ مسئله ای در زندگی شخصی اش نداشته است. حتی احتمال دادیم شاید منشی و مدیرعامل میانسال با هم در ارتباط بوده اند و این ماجرا باعث خصومت شده اما آنالیز های ما این فرضیه را هم رد کرد.

اسامی افرادی که به شرکت رفت و آمد داشتند، داخل دفتری نوشته شده بود و ما به تحقیق روی این اسامی پرداختیم. در میان اسامی افراد، به نام زن و مردی برخورد کردیم که یک هفته قبل از جنایات دوبار به شرکت آمده بودند.

سرنخی برای قتل ها

خانواده مدیرعامل هویت مرد جوان را شناسایی کردند، او یکی از اقوام شان بود. با یاری خانواده مدیرعامل پیروز شدیم نشانی مرد جوان به نام شاهرخ را به دست آوریم.

شاهرخ و همسرش بعد از جنایات به محل زندگی والدینشان که یکی از شهرستان ها بود رفته بودند و ما با نیابت قضایی راهی شهرستان شدیم.

جنایات برای پول

شاهرخ و همسرش را به تهران منتقل کردیم و مرد جوان در همان تحقیقات اولیه به جنایت ها اعتراف کرد و گفت: وضع اقتصادی مان مدتی بود خیلی بد شده بود. درنهایت تصمیم گرفتم از کوروش که مدیرعامل شرکت بود و وضع اقتصادی خوبی داشت یاری بگیرم. دو بار به شرکتش رفتم و هر بار درخواستم را مطرح کردم اما او هربار وعده و وعید می داد و شرایط سخت زندگی مرا نمی دید. برای همین دفعه سومی که سراغش رفتم، تصمیم گرفتم مسلح بروم و با تهدید او را مجبور کنم به من پول بدهد. با این فکر دو سلاح را که چند ماه قبل از یکی از شهرهای جنوبی خریده بودم، برداشتم و همراه همسرم به شرکت رفتیم. از بخت بد ما منشی شرکت هنوز نرفته بود، به همین دلیل سلاح شاه کش را که کوچک تر بود به همسرم، فتانه دادم و به او گفتم: اگر صدای تیراندازی شنیدی، تو هم شلیک کن. او ما را دیده بود و با زنده ماندن او لو می رفتیم.

شاهرخ گفت: فتانه سلاح را گرفت و سراغ منشی که در بایگانی بود، رفت. من هم سراغ مدیرعامل شرکت رفتم. سر صحبت را باز کردم و دوباره همان حرف های قبلی را زدم. وقتی دیدم تصمیم ندارد به من پول بدهد، سلاحم را بیرون کشیدم و آغاز به شلیک کردم و فتانه هم با شلیک گلوله منشی را به قتل رساند. بعد از این که مطمئن شدیم هر دوی آنها مرده اند، آغاز به جست وجو کردیم. تازه آنجا بود فهمیدیم چقدر بی گدار به آب زده ایم، چون پولی در شرکت نبود.

نقشه قتل

حالا نوبت فتانه بود، زنی جوان که متهم به قتل بود. او که دستش را رو شده می دید، گفت: چند ماه قبل که با شاهرخ به یکی از شهرهای جنوبی رفته بودیم، دو سلاح خریدیم و همان جا تمرین تیراندازی کردیم. هیچ وقت تصور نمی کردم تمرین های آن روز ما باعث دو جنایت گردد. زن جوان گفت: بعد از جنایت، شاهرخ سلاح را داخل چمدانی گذاشت و با وسایل دیگرمان به خانه یکی از دوستانش برد. اما من سلاح خودم را به خانه پدری ام آوردم. زمانی که شما برای دستگیری ما اقدام کردید سلاح زیر بالش من بود. شما زمانی که از اتاق خارج شدید، به شاهرخ گفتم: به محض باز کردن در به شما شلیک خواهم کرد. با آن که خیلی تیراندازی ننموده بودم اما نشانه گیری ام خوب بود. منشی را هم با یک گلوله به قتل رساندم. اما فرصتی دست نداد و شما وارد شدید. من به ناچار سلاح را در جیب لباسم پنهان کردم. وقتی دستور دادید مرا به خودرو منتقل نمایند به همکارتان گفتم حالم خوب نیست و می خواهم یک سیگار بخرم. او دلش برایم سوخت و اجازه داد به مغازه سوپرمارکت بروم.آنجا بود که سلاح را داخل سطل مغازه انداختم.

سفر برای کشف سلاح ها

برای پیدا کردن سلاح ها ابتدا سراغ دوست شاهرخ رفتیم. از آنجا که او از ماجرا بی خبر بود، فقط خودمان را معرفی کردیم و چمدان را از او گرفتیم. داخل چمدان همان طور که فتانه گفته بود سلاح را پیدا کردیم. برای پیدا کردن سلاح دوم دوباره راهی شهرستانی شدیم که متهمان را در آنجا دستگیر نموده بودیم. سراغ سوپرمارکتی رفتیم که فتانه از آنجا خرید نموده بود و صاحب مغازه در این باره به ما گفت: چند روز پیش داخل سطل زباله یک سلاح پیدا کردم، آن را تحویل همکاران تان در پلیس امنیت دادم. بعد از هماهنگی با همکاران پلیس امنیت و دریافت سلاح، راهی تهران شدیم.

با تکمیل تحقیقات، زوج جوان به بازسازی صحنه دو قتل پرداختند. خانواده مدیرعامل و منشی جوان درخواست قصاص داشتند و پرونده این جنایات پس از تکمیل برای محاکمه به دادگاه کیفری استان تهران ارجاع شد و دو متهم،به قصاص محکوم شدند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 29 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 29 اردیبهشت 1400 گردآورنده: iranigoogle.ir شناسه مطلب: 1584

به "دو سلاح، دو جنایت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دو سلاح، دو جنایت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید