راهنمای خرید و استفاده از باطری لپ تاپ

به گزارش مجله گوگل ایرانی، خرید قطعاتلپ تاپ آن هم به صورت اینترنتی همیشه جز خریذ های سخت یک کاربر بوده است.شاید شماهم از آندسته از افراد باشید که فکر میکنید خرید باتری لپ تاپ ,شارژر و ... نیاز به دانش فنی زیادی دارد!در مقاله یامروز قصد دارم به شما اموزش بدهم که و داشتن یک باطری با طول عمر بالا,کار سختینیست!بلکه به راحتی و تنها با صرف زمان کمی می توانیدقطعه مورد نظر خود را پیدا و با اطمیناناقدام به خرید کنید!تنها کافی است اصول و اطلاعاتی که در هنگام خرید و نگهداری یکقطعه از لپ تاپ باید بدانید را یاد بگیرید !برای اطلاعات بیشتر کلیک کنید.

راهنمای خرید و استفاده از باطری لپ تاپ

باطری اورجینال ویا غیر اورجینال

سوالی که برای بیشتر کاربران در زمینه خرید باطری لپتاپ پیش می آید این است که از کجا می توانم باطری اورجینال بخرم؟

خوب قبل از هر چیزی باید این واقعیت را بدانید که تقریبا 90 درصد از باتری های موجود در بازار غیراورجینال هستند!

اما لازم نیست نگارن باشید باطری های غیر اورجینال امابا کیفیت در بازار به وفور یافت می شود!

خوب حتما برای شما سوال پیش آمده که از کجا می توان کیفیتباطری لپ تاپ را در زمان خرید بسنجم!

خوب باید بگویم کلا تشخیص کیفیت قطعات لپ تاپ کاری سخت استو از روی ظاهر نمی توان آن را تشخیص داد!چرا که شما در جریان ساخت آن قطعه نبودهاید!بر خلاف آنچه فروشندگان در زمان خرید به عنوان کیفیت باتری بیان می کنند, تنها چیزی که می تواند کیفیت باتری شمارا مشخص کند اعتبار و سیاست های بازگشت مناسب جایی است که شما قصد خرید قطعه یمورد نظر را از آنجا دارید!

پیدا کردن باطری سازگار با لپ تاپ

خوب در وهله اول شما باید یک سایت معتبر برای خرید باطریخود پیدا کنید.حالا می توانید با روش هایی که من به شما خواهم گفت باتری خود را درسایت مورد نظر پیدا کنید.

1-خوب پیشنهاد می کنم در وهله اول سراغ قسمت جست و جوسایت مورد نظر بروید.اگر سایت مورد نظر جست و جوی قوی داشته باشد به راحتی با واردکردن حتی قسمتی از مدل باطری خود,می توانید باتری مورد نظر را پیدا کنید.

2-ممکن است در نتایج جست و جو مدلی غیر از آنچه شما سرچکرده اید نشان داده شود!خوب نیازی نیست به خرید آن باتری شک کنید.فقط کافیه سراغسازگاری های آن باطری بروید,توی لیست مدل های سازگار قطعا مدل باتری خود را خواهید دید.اگر تعداد مدلها در لیست زیاد بود از ctrl+f استفاده کنید تا سریعتر بتوانید مدل باتری خودتان را پیدا کنید. همانطورکه در تصویر می بینید,یک باتری می تواند با مدل های زیادی سازگار باشد.

3-اگر در سایت مورد نظر مدل های سازگار قید نشده بود,ازطریق پارت نامبر باطری هم می توانید مدل های سازگار با آن را پیدا کنید.

پارت نامبر باتری را از کجا می توانم پیدا کنم؟

نکته مهم:توجه کنید که یکمدل باتری ممکن است چندین مدل از پارت نامبر را ساپورت کند!برخی سایت ها کنار مدلهای سازگار با ان باتری,پاترت نامبرها را هم می نویسند!بنابراین اگر پارت نامبرخود را در لیست پارت نامبرهای باتری مورد نظر دیدین,بدون شک باتری مورد نظر سازگاربا دستگاه شما است و می توانید با خیال راحت اقدام به خرید کنید.

همانطور که در تصویر زیر می بینید باتری 1015 می تواند13 پارت نامبر را ساپورت کند.

نحوه شارژر اولیه باطری

بعد از خرید باتری عموما از ما پرسیده می شود که شارژ اولیهباتری را چگونه استفاده کنیم؟

و یا اینکه چه مدت زمان آن را در شارژ نگه داریم؟

باید به شما بگویم طول عمر باتری و تعداد ساعت نگهداری شارژبستگی مستقیمی به نحوهی استفاده شمادارد,پس سعی کنید استفاده درست و اصولی را در همان ابتدای استفاده از باطری بکاربگیرید!

1-اول اینکه باید بدانید که باتری ها دارای یک شارژ اولیههستند که توسط کارخانه سازنده زده شده است.

2-در بار اول کهباتری خریداری شده است,شما باید اجازه بدهید این شارژ اولیه به طور کامل استفادهبشود.

خوب به این صورت که ابتدا اجازه بدهید شارژ اولیه تا 10 الی15 درصد برسد,حالا دستگاه را به شارژ بزنید و اجازه بدهید تا 85 الی 90 درصددستگاه شما شارژ شود!توصیه می کنیم که هیچ وقت اجازه ندهید که درصد شارژ باتری شمابه 100 درصد برسد.

خوب این از شارژ اولیه باتری که شما تازه خریداری کرده اید.خوب از اینبه بعد سعی کنید در استفاده از باتری خود نکات زیر را رعایت کنید.

1-باتری شما می تواند به صورت دائم روی دستگاه استفاده شود و هیچ گونهمشکلی ندارد!

2-در ماه دوبار باتری خودتان را کالبیره کنید!

کالبیره کردن خیلی راحت است به این صورت که شارژ باتری را تا 5 یا 10 درصد تمام کنید(هیچ موقع نباید صفر بشود).حالادستگاه خود را به شارژ بزنید و روی 90 درصد ان را بکشید(هیچ گاه اجازه ندهید سلولها به طور کامل پر شوند).توصیه می کنیم در ماه دو یا سه بار شارژ و دشارژ کنید.

توجه کنید که اگر باتری شما به صورت مداوم در برق باشد و شارژ و دشاژنشود عمر باطری شما به مرور کاهش پیدا می کند!

عاملی برای افزایش باتری لپ تاپ خود باشید.

اگر تجربه چند ساله در استفاده از لپ تاپ داشتهباشین باید این مساله را بدانید که باتری زودتر از سایر قطعات با مشکل روبرو میشود چرا که وظیفه سنگین تری دارد!در باتری های نسل قدیم، بعد از چند ماه استفاده ازلپ تاپ، عمر باتری لپ تاپ کاهش پیدا می کرد و بجای آنکه 5 ساعت باتری نگه دارد، 1 ساعتو 30 دقیقه باتری نگه می داشت و این حس ناخوشایندی بود.اما خوشبختانه باتری های امروزیکه از جنس لیتیوم یونی هستند، می توانند به بهترین شیوه ممکن از باتری مراقبت به عملآورند. بطور کلی اگر شما بهترین لپ تاپ دنیا را هم داشته باشید، وقتی به اینترنت وصلمی شوید، فیلم می بینید، نور صفحه را به حدبیشتر برسانید و... یقینا شارژ باتری لپ تاپزودتر تمام خواهد شد و چنین چیزی قابل برطرف شدن نیست!

با این حال برخی راه و روش هایی وجود دارندکه شما با انجام آنها می توانید میزان استفاده از باتری را کاهش دهید که در نهایت باتریشما به مرور زمان آسیب کمتری در طی فشار کمتر خواهد دید و می تواند توانایی خود راحفظ کند.در خرید و مراقبت از باتری خود نهایت دقت را به عمل بیاورید تا عمر مفیدلپ تاپ خود را افزایش دهید.

منبع: آی تابناک
انتشار: 16 دی 1399 بروزرسانی: 16 دی 1399 گردآورنده: iranigoogle.ir شناسه مطلب: 1333

به "راهنمای خرید و استفاده از باطری لپ تاپ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راهنمای خرید و استفاده از باطری لپ تاپ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید