راهیابی دانش آموزان کاشانی به مرحله کشوری جشنواره فرهنگی و هنری

به گزارش مجله گوگل ایرانی، خبرنگاران/اصفهان کارشناس مسئول فرهنگی و هنری آموزش و پرورش کاشان گفت: 26 نفر از دانش آموزان شهرستان با کسب رتبه اول استان اصفهان به مرحله کشوری سی و نهمین دوره جشنواره فرهنگی و هنری دانش آموزان راه یافتند.

راهیابی دانش آموزان کاشانی به مرحله کشوری جشنواره فرهنگی و هنری

از وبسایت ویکی پدیا دیدن نمایید.

محمدرضا معصومی در گفت وگو با خبرنگاران، اظهار کرد: جشنواره های فرهنگی و هنری در هر سال تحصیلی فرصتی است تا با پرورش روحیه خلاقیت و نوآوری در قالب آفرینش آثار هنری، دانش آموزان با مهارت های حرفه ای هم آشنا شوند.

وی اضافه کرد: در جشنواره سال جاری، بیش از یک هزار و 86 نفر از دانش آموزان مدارس شهرستان کاشان آثار خود را در سایت جشنواره بارگذاری کردند که 580 نفر پیروز به کسب رتبه های اول تا سوم در مرحله شهرستانی شدند.

کارشناس مسئول فرهنگی و هنری آموزش و پرورش کاشان توضیح داد: از مجموع آثار برتر مرحله اول، 178 نفر با کسب رتبه اول شهرستان به مرحله استانی راه یافتند و پیروز به کسب 51 رتبه برتر استان اصفهان شدند و 26 نفر از این تعداد در مرحله کشوری جشنواره سی و نهم شرکت خواهند کرد.

معصومی تأکید کرد: سی و نهمین دوره مسابقات فرهنگی هنری در حالی برگزار گردید که به دلیل شیوع ویروس کرونا امکان حضور دانش آموزان وجود نداشت و بعضی رشته های گروهی مانند نمایش و سرود برگزار نشد.

وی با اشاره به برگزاری پرسش مهر، اضافه کرد: با اعلام نتایج مرحله کشوری بیست و یکمین دوره این جشنواره، طیبه وفقی مجرد رتبه دوم بخش نقاشی و اشرف مهدی، رتبه سوم بخش مجسمه سازی در بخش فرهنگیان و فاطمه منعمی هم در رشته کاریکاتور بخش دانش آموزی مقام اول را کسب کردند.

کارشناس مسئول فرهنگی و هنری آموزش و پرورش کاشان گفت: یکی از مهم ترین اهداف نظام آموزشی کشور پرداختن به هوش هنری و زیبایی شناختی است که منجر به رشد و پرورش زیبایی شناسی، ایجاد لطافت روحی و شادمانی در قالب فعالیت های دروس هنر و ادبیات برای دانش آموزان می گردد.

معصومی توضیح داد: در فعالیت های هنری، فرد خودش را با جمع هماهنگ می نماید و به افراد تیم احترام می گذارد و با پرورش مهارت و سبک زندگی است که فرد می تواند خودش را با گروه هماهنگ کند. به طورکلی احساس مسئولیت، عظیم ترین درسی است که دانش آموز در این فعالیت ها یاد می گیرد.

وی تأکید کرد: فعالیت های فرهنگی و هنری در قالب برنامه های نمایشی، خلاصه نویسی کتاب، تولیدات رایانه ای، بروز خلاقیت های هنری که با نظارت معلمان و اعضای خانواده انجام می گردد، منجر به کشف، راهنمایی و شکوفایی استعداد دانش آموزان می گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 31 تیر 1400 بروزرسانی: 31 تیر 1400 گردآورنده: iranigoogle.ir شناسه مطلب: 1687

به "راهیابی دانش آموزان کاشانی به مرحله کشوری جشنواره فرهنگی و هنری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راهیابی دانش آموزان کاشانی به مرحله کشوری جشنواره فرهنگی و هنری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید