راه اندازی نیروگاه خورشیدی در منطقه ویژه مالی لامرد

به گزارش مجله گوگل ایرانی، مدیرعامل منطقه ویژه مالی لامرد خاطرنشان کرد: با پیگیری های مستمر موانع موجود درزمینهٔ استقرار و تکمیل نیروگاه خورشیدی منطقه برطرف شده و این نیروگاه در این منطقه راه اندازی خواهد شد.

راه اندازی نیروگاه خورشیدی در منطقه ویژه مالی لامرد

جهت دریافت مشاوره خدمات طراحی و چاپ تراکت از بهترین و باتجربه ترین طراحان کشور همراه ما باشید. از طراحی تا چاپ تراکت های تبلیغاتی حرفه ای را با بهترین قیمت از ما بخواهید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایرنا، فریدون فدایی دولت، سه شنبه 10 دی در جمع شماری از کارشناسان در بازدید از سایت این منطقه اضافه کرد: بخش خصوصی در حال ساخت پروژه نیروگاه خورشیدی 10 مگاواتی لامرد، استان فارس در زمینی به مساحت 20 هکتار در این منطقه است که وقفه ای درزمینهٔ انتقال پنل های خورشیدی به محل ساخت نیروگاه صورت گرفت و مانع از تکمیل و در مدار فراوری قرار دریافت این نیروگاه شد.

وی بیان نمود: پیگیری ها به بار نشست و پنل های خورشیدی در حال ترخیص از گمرک شهید رجایی هستند و پیش بینی می گردد تا سرانجام سال، پس از نصب پنل ها و عملیات راه اندازی، نیروگاه به شبکه متصل گردد و با توجه به اطمینان سرمایه گذار به حمایت از سوی مدیریت منطقه، تقاضای طرح توسعه این نیروگاه از سوی شرکت سرمایه گذار ارائه شده که در بازه زمانی معین زمینی به مساحت 10 هکتار در مجاورت این طرح آماده واگذاری است.

مدیرعامل منطقه ویژه مالی لامرد ادامه داد: با توجه به فراهم بودن زیرساخت های سرمایه گذاری، شرایط مناسب برای خرید برق و شرایط مناسب جغرافیایی و اقلیمی این منطقه ویژه ازنظر تابش خورشید و در دسترس بودن گاز و آب برای احداث نیروگاه ها نیز زمینه برای فعالیت شرکت ها و هلدینگ های مطرح در فراوری برق و انرژی فراهم است.

فدایی دولت همچنین وعده احداث پست اختصاصی تأمین برق در منطقه ویژه لامرد داد و گفت: برای احداث پست برق 230/132/20 کیلوولت در این منطقه با سازمان ایمیدرو و وزارت نیرو نشست ها و مذاکراتی صورت گرفته که در صورت تأمین اعتبار و اخذ مجوزهای لازم، به مرحله اجرا درمی آید، اجرای این پست نقش بسزایی در تأمین برق دوران بهره برداری صنایع مختلف در این کانون مهم صنعتی دارد.

منطقه ویژه مالی لامرد در جنوب استان فارس میزبان صنایع مختلفی نظیر کارخانه آلومینیوم جنوب، نیروگاه 930 مگاواتی، کارخانه آسفالت و واحد فراوریی سنگ های مصنوعی است که استقرار صنایع مختلف فراوری منیزیم و نیروگاه ها و صنایع مادر در طرح جامع منطقه ویژه مالی لامرد پیش بینی شده است.

منطقه ویژه مالی صنایع انرژی بر لامرد در جنوب فارس و در فاصله 365 کیلومتری جنوب شیراز قرار گرفته است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 1 اسفند 1398 بروزرسانی: 7 اردیبهشت 1400 گردآورنده: iranigoogle.ir شناسه مطلب: 655

به "راه اندازی نیروگاه خورشیدی در منطقه ویژه مالی لامرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راه اندازی نیروگاه خورشیدی در منطقه ویژه مالی لامرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید