ردیابی روندهای بازار سهام ، پیش بینی بورس امروز

به گزارش مجله گوگل ایرانی، خبرنگاران : روز گذشته فرایند نزولی بورس ادامه یافت اما نشانه هایی از بهبود شرایط بازار دیده می گردد.

ردیابی روندهای بازار سهام ، پیش بینی بورس امروز

به گزارش ، برای -چهار شنبه 12 خرداد- به فرایند بازار سهام در روز گذشته نگاه می کنیم. در روز سه شنبه شاخص کل بورس 5 هزار و 432 واحد افت کرد و به رقم یک میلیون و 140 هزار واحد رسید. شاخص کل هم وزن هم هزار و 627 واحد پائین آمد و در رقم 381 هزار و 369 واحد ایستاد. بعلاوه شاخص کل فرابورس 48 واحد افت کرد و به رقم 17 هزار و 677 واحد رسید.

در خاتمه معاملات روز سه شنبه، 88 نماد رشد قیمت و 315 نماد کاهش قیمت داشتند، به عبارت دیگر، 19 درصد بازار رشد قیمت داشتند و 70 درصد بازار افت قیمت داشتند.

بیشترین افزایش قیمت

روز سه شنبه در بورس شرکت های تامین ماسه ریخته گری (کماسه)، سرمایه گذاری البرز (والبر) و سپنتا (فپنتا) بیشترین افزایش قیمت را ثبت کردند. در فرابورس هم شرکت های پتروشیمی قائد بصیر (شبصیر)، هتل پارسیان کوثر اصفهان (گکوثر) و برق و انرژی پیوند گستر پارس (بپیوند) بیشترین افزایش قیمت را داشتند.

بیشترین کاهش قیمت

در بورس نمادهای خمهر (مهرکام پارس)، کپشیر (پشم شیشه ایران) و رکیش (شرکت کارت اعتباری ایران کیش) در روز سه شنبه بیشترین کاهش قیمت بازار را داشتند و در معاملات فرابورس شرکت نیروگاه زاگرس کوثر (بزاگرس)، بیمه تجارت نو (بنو) و سیمان لار سبزوار (سبزوا) بیشترین کاهش قیمت را داشتند.

عرضه و تقاضای بازار

عرضه و تقاضای بورس در انتهای معاملات روز سه شنبه، علامتی کارآمد برای پیش بینی عرضه و تقاضای بازار سهام در روز سه شنبه است. در خاتمه معاملات روز سه شنبه بازار با مازاد عرضه 2 هزار و 155 میلیارد تومانی بسته شد که نسبت به روز قبل 534 میلیارد تومان معادل 20 درصد کاهش یافته است.

افزایش ارزش صف های خرید

در خاتمه معاملات سه شنبه 200 نماد صف فروش و تنها 29 نماد صف خرید داشتند. ارزش صف های خرید نسبت به خاتمه روز دوشنبه 26 درصد افزایش یافت و در رقم 461 میلیارد تومان ایستاد. ارزش صف های فروش هم 14 درصد کاهش یافت و 2 هزار و 616 میلیارد تومان شد که پائین ترین رقم در 43 روز کاری گذشته از 14 فروردین تا به امروز است.

بیشترین تقاضاها

روز سه شنبه شرکت صنایع غذایی کورش (با نماد معاملاتی غکورش) با صف خرید 243 میلیارد تومانی در صدر جدول تقاضای بازار نهاده شد.

پس از غکورش، فتوسا (شرکت فراوری و توسعه سرب و روی ایرانیان) و برکت (داروسازی برکت) بیشترین صف خرید را داشت.

بیشترین عرضه ها

روز گذشته بیشترین صف فروش هم به بنو (بیمه تجارت نو) تعلق داشت که در خاتمه معاملات صف فروش 104 میلیارد تومانی داشت. پس از بنو، سمگا (سرمایه گذاری میراث فرهنگی) و خزر (فنرسازی زر) و بیشترین صف فروش را داشتند.

پیش بینی بورس امروز

روز گذشته فرایند نزولی شاخص کل ادامه یافت و شاهد افت قیمت نمادهای عظیم و شاخص ساز بازار بودیم. وبملت، شستا و شبندر نمادهایی بودند که بیشترین تاثیر را در افت شاخص کل داشتند. خودرو، پارسان، فملی، خساپا، حکشتی، شتران و وبصادر دیگر نمادهای شاخص ساز بودند که موجب افت شاخص شدند.

در سمت دیگر بازار اغلب نمادهای کوچک و میانه بازار هم با افت قیمت روبرو بودند و شاخص هم وزن هزار و 627 واحد پائین آمد. در مجموع 70 درصد نمادهای بازار افت قیمت داشتند و نقشه بورس قرمزپوش شد.

علاوه بر این فرایند خروج پول حقیقی و مازاد عرضه بر تقاضا در بورس ادامه دارد. اما این تنها یک روی سکه بازار سهام است. فرایندهای بازار نشان از بهبود نسبت به روز دوشنبه دارد.

روز گذشته مازاد عرضه بازار به 2 هزار و 155 میلیارد تومان رسید که نسبت به روز قبل کاهش 20 درصدی داشته است. ارزش صف های فروش در خاتمه معاملات دیروز افت 14 درصدی داشت و ارزش صف های خرید رشد 26 درصدی را ثبت کرد. رقم خروج پول حقیقی هم با کاهش 40 درصدی به رقم 337 میلیارد تومان رسید.

در نتیجه سهام داران می توانند به بهبود شرایط بازار در آخرین روز کاری هفته امیدوار باشند.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 15 مرداد 1400 بروزرسانی: 15 مرداد 1400 گردآورنده: iranigoogle.ir شناسه مطلب: 1715

به "ردیابی روندهای بازار سهام ، پیش بینی بورس امروز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ردیابی روندهای بازار سهام ، پیش بینی بورس امروز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید