مبدل مدار الکترونیکی ایران ساخت شد

به گزارش مجله گوگل ایرانی، به گزارش خبرنگاران به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، فاطمه نصرالله زاده عضو هیات مدیره یک شرکت دانش بنیان با اشاره به این که ساخت مبدل سبب شده تا احتیاج کشور به واردات کاهش یابد، گفت: یک مبدل از اجزا الکترونیکی به نام سلف و خازن تشکیل شده که باعث بالا یا پایین شدن جریان خروجی می گردد. می توان از مبدل ها به همراه ترانسفورماتور جهت تبدیل ولتاژ ورودی جریان مستقیم مشخص به یک ولتاژ خروجی جریان متناوب کاملا متفاوت استفاده کرد.

مبدل مدار الکترونیکی ایران ساخت شد

وی گفت: مبدل می تواند بیش از 90 درصد انرژی مفید فراوری کند. زمانی که کلید روشن و خاموش فعال گردد پالس های برق به شکل مستقیم فراوری می گردد بنابراین برای فراوری این جریان متناوب باید جریان در طول یک ثانیه 50 تا 60 بار معکوس گردد که این وظیفه مبدل است.

به گفته وی، آن دسته از مبدل های الکترونیک قدرت که به منظور کنترل و بهره برداری از ماشین های الکتریکی مانند ماشین های القایی، سنکرون و جریان مستقیم مورد استفاده قرار می گیرند، به عنوان درایوهای ماشین الکتریکی یا درایوهای کنترل دور شناخته می شوند که در صنایع مختلف به کار می روند.

وی گفت: امروزه مبدل های ایرانی از نمونه های اروپایی مقرون به صرفه تر است اما در عرصه قیمتی رقابت سختی با مدل های چینی وجود دارد که کار را برای شرکت های دانش بنیان سخت می نماید.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 2 مهر 1401 بروزرسانی: 2 مهر 1401 گردآورنده: iranigoogle.ir شناسه مطلب: 2105

به "مبدل مدار الکترونیکی ایران ساخت شد" امتیاز دهید

1 کاربر به "مبدل مدار الکترونیکی ایران ساخت شد" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مبدل مدار الکترونیکی ایران ساخت شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید