هجوم ملخ ها به کشور؛ اینبار بیشتر از قبل

به گزارش مجله گوگل ایرانی، سخنگوی سازمان حفظ نباتات کشور گفت: پیش بینی می گردد سطح هجوم ملخ های صحرایی در دی ماه جاری بیشتر از مرحله اول تهاجم باشد و تا 900 هزار هکتار برسد.

هجوم ملخ ها به کشور؛ اینبار بیشتر از قبل

به گزارش، محمدرضا میر با تاکید بر اینکه مرحله دوم هجوم ملخ های صحرایی از عربستان و شاخ آفریقا به کشور هنوز شروع نشده است، اظهار کرد: در حال حاضر درگیر ملخ های مهاجمی هستیم که از هند و پاکستان در حال بازگشت به خاستگاه خود هستند.

وی ادامه داد: سطح مبارزه با این ملخ ها حدود 3 هزار هکتار است که بخشی از هرمزگان و سیستان و بلوچستان را درگیر نموده است.

به گفته میر؛ مبارزه اصلی با این آفت از دی ماه جاری و با هجوم دوباره ملخ های صحرایی از عربستان و شاخ آفریقا خواهد بود.

وی یادآور شد: سازمان فائو پیش بینی نموده است که اینبار سطح هجوم ملخ های که از عربستان و شاخ آفریقا به ایران وارد می شوند، بیشتر از مرحله اول است.

میر دلیل افزایش سطح هجوم به کشور را بارندگی های اخیر در نوار جنوبی کشور و ادامه این بارندگی ها در روز های آینده مطرح نمود که شرایط را آماده حضور ملخ های صحرایی می نماید.

وی با تاکید بر اینکه سطح مبارز در تهاجم قبلی 760 هزار هکتار بود، افزود: اینبار سطح آلودگی تا 900 هزار هکتار افزایش خواهد یافت.

میر افزود: به رغم اینکه سطح هجوم ملخ ها به کشور در 50 سال اخیر بی سابقه بوده است در مرحله اول پیروز بودیم و امید به پیروزیت در مرحله دوم نیز بسیار زیاد است.

سخنگوی سازمان حفظ نباتات در پاسخ به این پرسش که برای مبارز با مرحله دوم هجوم ملخ های صحرایی آمادگی داریم، افزود: تجهیزات، ماشین آلات و سموم مورد احتیاج تامین است و در این زمینه مسئله ای نداریم، درباره تامین اعتبارات نیز درخواست خود را به معاون اول رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور ارسال شده است.

وی تاکید نمود: البته سازمان حفظ نباتات کشور و ادارات استانی اعتباراتی برای مبارز به آفات در اختیار دارند، اما در صورت وارد شدن به فاز بحران تامین اعتبار از سوی سازمان برنامه و بودجه کشور انجام خواهد شد.

منبع:ایلنا

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 29 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: iranigoogle.ir شناسه مطلب: 648

به "هجوم ملخ ها به کشور؛ اینبار بیشتر از قبل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هجوم ملخ ها به کشور؛ اینبار بیشتر از قبل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید