واکسن کرونا نژادپرستی را نشان می دهد ، ترکیب واکسن ها جادویی می گردد؟

به گزارش مجله گوگل ایرانی، آخرین اخبار مربوط به ویروس کرونا و واکسن های مختلفش را اینجا بخوانید.

واکسن کرونا نژادپرستی را نشان می دهد ، ترکیب واکسن ها جادویی می گردد؟

به گزارش خبرنگاران ، آنچه در ادامه می آید مروری بر مهم ترین اخبار مربوط به ویروس کرونا در رسانه های سراسر دنیا است:

*بیش از نیمی از بزرگسالان آمریکایی حداقل یک دوز از واکسن کرونا را دریافت نموده اند. همچنین پیش بینی می گردد تا سه ماهه اول سال 2022 تمام بچه ها این کشور نیز واکسن کرونای خود را زده باشند.

* آنتونی فائوچی رئیس موسسه ملی بیماری های عفونی آمریکا روز یکشنبه به سی ان ان گفت که که تا آدینه در خصوص واکسن جانسون & جانسون تصمیماتی اساسی اخذ خواهد شد. واکسن جانسون و جانسون با خطرات جدی لخته شدن خون همراه است و حتی گزارش هایی در رابطه با مرگ ناشی از تزریق این واکسن منتشر شده است. این واکسن فعلا تعلیق شده است.

*شرایط در هند بسیار بحرانی و فاجعه آمیز است. روز گذشته بالاترین میزان ابتلا در این کشور از ابتدای همه گیری ثبت شد. براساس آمار ارائه شده از سوی وزارت بهداشت هند در روز یکشنبه 261 هزار و 500 مورد جدید تست مثبت کرونا ثبت شده است.

*روسای کمپانی داروسازی آسترازنکا می گویند واکسنی در دست ساخت دارند که توانایی مقابله با گونه جهش یافته آفریقایی را از خود نشان می دهد. این واکسن تا سرانجام 2021 عرضه خواهد شد.

*واکسن کرونا هم تبعیض های نژادی موجود در جوامع مختلف و غربی را نشان میدهد. آمارها حاکی از آن است 30 درصد سیاه پوستان بالای 60 سال در انگلستان واکسن را تزریق نموده اند که این آمار در برابر میزان مشابه در سفیدپوستان کمتر است.

*محققان دانشگاه بیرمنگام انگلیس پس از تحقیقات مختلف در رابطه با اثرگذاری واکسن های کرونا به نتایج مختلفی دست یافتند که یکی از این نتایج نشان می دهد از هر 10 فرد بالای 80 ساله ای که واکسن کرونا را تزریق نموده اند 9 نفر تا شش هفته پس از ترزیق دوز اول واکسن آنتی بادی را داشته اند.

*دانشمندان آمریکایی روز گذشته اعلام کردند که ترکیب واکسن های مدرنا و نواواکس می تواند یک واکسن موثرتر و بهتر را شکل بدهد. در همین حال محققان بریتانیایی پیشنهاد داده اند که آزمایش ترکیب واکسن های آسترازنکا، مدرنا و فایزر هم باید شروع گردد. البته گزارش های دیگر حاکی از آن است که دانشمندان بریتانیایی پیش از این واکسن های آسترازنکا و فایزر را قبلا با هم ترکیب نموده اند و در حال آزمایش بر روی آن هستند. بر اساس گزارش دیلی میل 1000 داوطلب برای تزریق واکسن ترکیبی مدرنا و نواواکس در نظر گرفته شده اند.

*تحقیقات دانشمندان در رابطه با واکسن های ساخته شده برای کرونا نشان میدهد واکسن مدرنا تا 6 ماه بعد از تزریق دومین دوز مقاومت 90 درصدی در مقابل ابتلا به کرونا نشان می دهد.

*ارزیابی های در نیویورک آمریکا حاکی از آن است که 70 درصد موارد ابتلای جدید در این شهر ناشی از ویروس های جهش یافته کروناست.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 24 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 24 اردیبهشت 1400 گردآورنده: iranigoogle.ir شناسه مطلب: 1575

به "واکسن کرونا نژادپرستی را نشان می دهد ، ترکیب واکسن ها جادویی می گردد؟" امتیاز دهید

1 کاربر به "واکسن کرونا نژادپرستی را نشان می دهد ، ترکیب واکسن ها جادویی می گردد؟" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکسن کرونا نژادپرستی را نشان می دهد ، ترکیب واکسن ها جادویی می گردد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید