واکنش رییس هیات مدیره خانه سینما به یک گزارش صدا وسیما

به گزارش مجله گوگل ایرانی، رئیس هیات مدیره خانه سینما در رابطه با گزارش خبر شامگاهی صدا و سیما توضیحاتی را به توضیح زیر ارائه کرد.

واکنش رییس هیات مدیره خانه سینما به یک گزارش صدا وسیما

به گزارش مجله گوگل ایرانی، به نقل از روابط عمومی خانه سینما، در متن ارسالی همایون اسعدیان آمده است:

به نام خدا

نظر به اینکه برنامه خبر شبانگاهی سیمای جمهوری اسلامی ایران، با حذف توضیحات شفاف رئیس هیئت مدیره خانه سینما در خصوص یک میلیارد تومان کمک دریافتی از وزارت ارشاد و شیوه توزیع آن در آستانه نوروز 98، و همچنین با ارائه آمار و گزارشی غیرواقعی و اتخاذ روشی تخریبی، کمافی السابق به رفتار غیراخلاقی و غیرحرفه ای خود درمورد سینمای ایران و خانه سینما که تنها نهاد صنفی و فراگیر آن است ادامه می دهد، لازم می دانیم توضیحات زیر را در اختیار سایر رسانه های مردمی، منصف و اخلاق مدار قرار دهیم تا با انتشار آن در برطرف ابهام ایجاد شده، ما را کمک رسانند.

1- از مبلغ دریافت شده، هفتصد و نود و چهار میلیون تومان، در قالب کارت های هدیه 200 هزارتومانی، به 28 صنف از صنوف سینمای داده شد تا به اعضای کم کار و نیازمندشان اهدا نمایند.

2- الباقی مبلغ، دویست و شش میلیون تومان نیز تماماً به سینماگران از کارافتاده و فاقد درآمدی که مستقیماً تحت پوشش حمایتی خانه سینما قرار دارند و یا فوت نموده و خانواده هایشان از مستمری بگیران خانه سینما هستند، تعلق گرفت؛ که فهرست اسامی کامل آنان در اسناد این خانه موجود است.

امیدواریم رسانه ملی جمهوری اسلامی ایران متوقع نباشد که خانه سینما با انتشار اسامی این افراد آبرومند از خانواده سینما، حرمت و کرامت آنان را بخاطر دریافت یک عیدی کوچک، مورد خدشه قرار دهد.

بدیهی است در خصوص اقدام سازمان صدا و سیما نیز که با این شیوه هدفمند از خبرسازی، سعی در تشویش اذهان عمومی نسبت به سینمای ایران دارد -اما مدام بر بی اعتمادی مردم نسبت به خود می افزاید- حق شکایت به مراجع قضایی را برای خود محفوظ می دانیم.

خدا را شکر می کنیم که استقبال چشمگیر مردم از اقدامات خانه سینما در کمک رسانی به هموطنان سیل زده، گویاترین گواه این مطلب است که مردم ما هوشمندتر از آن هستند که توسط گزارش های تحریف شده در بعضی برنامه های صدا و سیما، اعتماد قلبی شان را به سینماگران و خدمتگزاران واقعی خود درعرصه فرهنگ و هنر از دست بدهند.

ما دلمان به حقانیت و صحت کارهایی که می کنیم، محبوبیتی که نزد مردم داریم و اعتبار و اعتمادی که اکثر همکارانمان به ما دارند، گرم است…به رسانه ملی نیز توصیه می کنیم دلش را به آتش تنوری که برای سوزاندن این و آن روشن نموده و می نماید نسپارد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 16 تیر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: iranigoogle.ir شناسه مطلب: 142

به "واکنش رییس هیات مدیره خانه سینما به یک گزارش صدا وسیما" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش رییس هیات مدیره خانه سینما به یک گزارش صدا وسیما"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید