وزیر ارشاد:اربعین به عنوان یک فرصت بی نظیر در نمایش ارادتمندی به ساحت اهل بیت (ع) است

به گزارش مجله گوگل ایرانی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از اربعین به عنوان یک فرصت بی نظیر در نمایش ارادتمندی به ساحت اهل بیت یاد کرد و گفت: این حرکت به یک اقدام فراعراقی تبدیل شده به طوری که مجموعه های وسیعی از عاشقان اهل بیت در این حرکت عشق و ارادت خود را به اهل بیت به ویژه امام حسین(ع) نشان می دهند.

وزیر ارشاد:اربعین به عنوان یک فرصت بی نظیر در نمایش ارادتمندی به ساحت اهل بیت (ع) است

به گزارش مجله گوگل ایرانی، سیدعباس صالحی در جمع مجله گوگل ایرانی در اردبیل اضافه نمود: ایرانی ها در کنار برادران عراقی خود این اتفاق و حرکت عظیم را بزرگ می دارند و سعی شان بر این است تا از دستاوردهای این حرکت معنوی و تاثیرگذار استفاده مطلوب و بهینه گردد.ما در یک حرکت متفاوت سعی داریم تا روایت های تاثیرگذار و ادبی را از حرکت بی نظیر مردمی در اربعین اعم از سفرنامه، فعالیت های پژوهشی و مستندنگاری به خوبی انجام داده و از ظرفیت اهالی رسانه و نویسندگان و هنرمندان در این بخش استفاده کنیم.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به وجه مردمی این حرکت بی نظیر و کوشش وزارت ارشاد برای مدیریت مردمی این اتفاق عظیم اشاره و گفت: بخشی از این فعالیت ها توسط مجموعه های وابسته به وزارت ارشاد و به صورت مردمی انجام می گردد که نمونه آن 22 هزار کانون فرهنگی - هنری مساجد است که به شکل مردمی اداره می گردد.

صالحی ادامه داد: در کنار این فعالیت ها و اقدام تاثیرگذار گروه های مردمی قطعا کوشش بر این است تا سال جاری نیز برنامه های تدارک دیده شده در ایام اربعین به خوبی و شایستگی اجرایی گردد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی همچنین گفت: براساس تفاهم نامه ای که بین وزارت ارشاد و استانداری اردبیل به امضا رسید، طی دو سال 600 میلیارد ریال در حوزه فرهنگی اردبیل سرمایه گذاری خواهد شد. این منابع در حوزه زیرساخت ها به ویژه احداث و تکمیل و تجهیز سالن ها و اماکن فرهنگی و هنری هزینه خواهد شد.

وی گفت: امیدواریم با تزریق این منابع حمایت از بخش فرهنگ و هنر، انجمن ها و فعالان رسانه ای به شکل درست صورت گرفته و شاهد برگزاری رویدادهای تاثیرگذار در تقویت فرهنگ عمومی در استان اردبیل باشیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 1 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: iranigoogle.ir شناسه مطلب: 348

به "وزیر ارشاد:اربعین به عنوان یک فرصت بی نظیر در نمایش ارادتمندی به ساحت اهل بیت (ع) است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزیر ارشاد:اربعین به عنوان یک فرصت بی نظیر در نمایش ارادتمندی به ساحت اهل بیت (ع) است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید