وزیر بهداشت: در سربالایی پیک پنجم کرونا هستیم

به گزارش مجله گوگل ایرانی، وزیر بهداشت با اشاره به پر شدن تخت های بیمارستانی در شهر های شمالی کشور از انجام واکسیناسیون کرونا برای همه گروه های آسیب پذیر و گروه های سنی در خطر اطلاع داد.

وزیر بهداشت: در سربالایی پیک پنجم کرونا هستیم

به گزارش تسنیم، سعید نمکی امروز در حاشیه جلسه ای با فرماندهان نیرو های مسلح با بیان این که در حال حاضر در سربالایی پیک پنجم کرونا قرار داریم، از عدم رعایت پروتکل ها، مسافرت های متعدد و باز بودن اماکنی مانند رستوران ها انتقاد و اظهار کرد: در 6 روز تعطیلی، تمام رستوران ها باز بود، شهر حالت عادی داشت و سفر ها برقرار بود؛ البته عزیزان ما در ناجا برای کم کردن تردد ها کوشش کردند، اما الان مازندران پر از جمعیت مسافر است.

تخت های بیمارستانی در استان های شمالی پر شده است

وی اضافه نمود: تخت های بیمارستانی در استان های شمالی کشور پر شده است؛ ویروس دلتا یک ویروس بسیار سرکش است و اگر این شیوه و عدم رعایت پروتکل ها ادامه یابد امیدی به بیرون آمدن از شرایط قرمز کرونایی نداریم، اما با افزایش رعایت پروتکل ها این امید می رود که در هفت تا هشت روز آینده شرایط آرام تری را تجربه کنیم.

فرایند افزایشی کرونا در استان های کشور

وزیر بهداشت گفت: در استان های جنوبی و سیستان و بلوچستان بیماری در حال مهار شدن به مقدار قابل توجهی است، اما در سایر استان ها فرایند بیماری افزایشی است و امیدواریم تا یک یا دوهفته آینده بتوانیم به شرایط آرامی برسیم.

انجام واکسیناسیون گروه های پرخطر ظرف یک هفته

نمکی با بیان این که واکسیناسیون فراتر از آنچه قول داده بودیم پیش می رود؛ گفت: اگرچه در دورانی دچار تأخیر در تزریق واکسن کرونا شدیم، اما از این هفته و هفته های آینده خواهید دید که ما همه گروه های آسیب پذیر و گروه های سنی در خطر را به سرعت واکسینه خواهیم کرد و از روز عید غدیر؛ واکسیناسیون گروه هایی از جمله معلمین، زندانیان، اساتید دانشگاه، بیماران دیابتی و پرخطر و .. را در عرض یک هفته تمام خواهیم کرد.

منبع: فرارو
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 23 مرداد 1400 گردآورنده: iranigoogle.ir شناسه مطلب: 1727

به "وزیر بهداشت: در سربالایی پیک پنجم کرونا هستیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزیر بهداشت: در سربالایی پیک پنجم کرونا هستیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید