گزارش کارشناسان سازمان ملل؛ توسعه برنامه اتمی کره شمالی ادامه دارد

به گزارش مجله گوگل ایرانی، طبق اعلام یک رسانه آمریکایی، در گزارش 267 صفحه ای کمیته کارشناسان سازمان ملل که قرار است هفته آینده منتشر گردد، کره شمالی به ادامه توسعه برنامه اتمی و نقض تحریم های این سازمان متهم شده است.

گزارش کارشناسان سازمان ملل؛ توسعه برنامه اتمی کره شمالی ادامه دارد

به گزارش گروه بین الملل مجله گوگل ایرانی، طبق گزارش سالیانه کمیته کارشناسان سازمان ملل که نویسندگان آن مسئول نظارت بر تحریم ها هستند، کره شمالی ضمن دور زدن تحریم ها در حال توسعه برنامه سلاح اتمی خود است.

شبکه سی بی اس نیوز از دسترسی خود به گزارش نهایی کمیته کارشناسان سازمان ملل درباره کره شمالی خبر داده؛ گزارشی که تا هفته آینده محتوای آن منتشر خواهد شد.

بنا بر اعلام این رسانه آمریکایی، گزارش 267 صفحه ای کمیته کارشناسان سازمان ملل که در آن تصاویر ماهواره ای و شواهد جدید دیده می گردد، نشان می دهد کره شمالی در حال توسعه برنامه اتمی خود است و همچنین از طرق جدید و مسیرهای غیرشفاف، تجارت غیرقانونی خود را گسترش داده و در حال نقض تحریم های سازمان ملل است.

این گزارش سالیانه را کمیته کارشناسان سازمان ملل که مسئول نظارت بر تحریم ها هستند نوشته اند.

شورای امنیت سازمان ملل از سال 2006 وظیفه نگارش این گزارش سالیانه را برعهده کمیته کارشناسان گذاشته تا کمیته توصیه های لازم را درباره جوابگو کردن کره شمالی در قبال تحریمهای اعمال شده به خاطر برنامه اتمی این کشور ارائه دهد.

به گفته سی بی اس نیوز، گزارش تازه کمیته کارشناسان سازمان ملل بر این موضوع تاکید دارد که کره شمالی برنامه های غیرقانونی اتمی و موشکی خودش را متوقف نکرده و آنها را گسترش داده که این نقض قطعنامه های شورای امنیت سازمان ملل است و به توسعه زیرساخت و ظرفیت لازم برای برنامه موشکی خودش ادامه داده است.

این گزارش همچنین مدعی شده که کره شمالی با نقض تحریمهای بین المللی، صادرات غیرقانونی دریایی به ویژه صدور زغال و شن و ماسه را افزایش داده و از منابع حاصلش برای برنامه های اتمی و موشکی بهره برده است.

م

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 23 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: iranigoogle.ir شناسه مطلب: 941

به "گزارش کارشناسان سازمان ملل؛ توسعه برنامه اتمی کره شمالی ادامه دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گزارش کارشناسان سازمان ملل؛ توسعه برنامه اتمی کره شمالی ادامه دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید