آخرین خبرها از عراق، ادامه دیدار نمایندگان تظاهرکنندگان با حلبوسی، تکذیب منع آمد و شد در بغداد

به گزارش مجله گوگل ایرانی، رسانه های عراق از دیدار نمایندگان معترضان با رئیس مجلس این کشور و تاکید رئیس جمهور و نخست وزیر عراق بر بازخواست عاملان خشونت خبر دادند.

آخرین خبرها از عراق، ادامه دیدار نمایندگان تظاهرکنندگان با حلبوسی، تکذیب منع آمد و شد در بغداد

به گزارش گروه بین الملل مجله گوگل ایرانی به نقل از شبکه السومریه، یک منبع مجلسی امروز شنبه گفت محمد حلبوسی رئیس مجلس با نمایندگان تظاهرکنندگان در ساختمان مجلس دیدار نموده است.

این منبع اضافه کرد این دیدار با هدف آنالیز خواسته های معترضان و راه های برآورده شدن آن بر اساس قانون برگزار شده است.

تصمیمات شورای مبارزه با فساد

خبر دیگر اینکه دفتر عادل عبدالمهدی نخست وزیر عراق امروز شنبه از صدور تصمیماتی از سوی شورای مبارزه با فساد درباره خواسته های مردمی و همچنین ابطال اتهامات وارده علیه وزیر بهداشت اطلاع داد.

تاکید صالح و عبدالمهدی بر بازخواست عاملان خشونت

برهم صالح رئیس جمهور و عادل عبدالمهدی نخست وزیر عراق بر بازخواست کسانی که از خشونت استفاده کردند و نیز بر حفظ سلامت و امنیت تظاهرکنندگان تاکید کردند.

بر اساس بیانیه دفتر رئیس جمهوری عراق، برهم صالح رئیس جمهور امروز عادل عبدالمهدی نخست وزیر را برای آنالیز تحولات جاری به حضور پذیرفت که طی آن بر تحقق خواسته های جوانان تاکید شد.

برهم صالح و عبدالمهدی بر پاسخ به مطالبات مشروع تظاهرکنندگان و برآورده شدن خواسته های جوانان عراق به گونه ای که زندگی آزاد و کریمانه را برای آنها تضمین کند، تاکید کردند.

این بیانیه آورده است صالح و عبدالمهدی بر ضرورت بازخواست کسانی که در به کارگیری خشونت دست داشتند و نیز بر حفظ امنیت و سلامت تظاهرکنندگان و نیروهای امنیتی و برخورد قاطع با جنایتکارانی که با گلوله جنگی به سمت تظاهرکنندگان و نیروهای امنیتی شلیک کردند، تاکید کردند. همچنین راه هایی که ضامن مهار حوادث اخیر است و در راستای تضمین منافع عمومی و ثبات کشور است، آنالیز شد.

خبر دیگر اینکه شبکه السومریه گزارش داد نیروهای امنیتی عراق، دو نفر را در الدیوانیه که به سمت تظاهرکنندگان تیراندازی می کردند، بازداشت کردند.

این شبکه همچنین برقراری مقررات منع آمد و شد در بغداد را تکذیب کرد.

تکمیل می گردد

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 20 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: iranigoogle.ir شناسه مطلب: 399

به "آخرین خبرها از عراق، ادامه دیدار نمایندگان تظاهرکنندگان با حلبوسی، تکذیب منع آمد و شد در بغداد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آخرین خبرها از عراق، ادامه دیدار نمایندگان تظاهرکنندگان با حلبوسی، تکذیب منع آمد و شد در بغداد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید