آخرین وضعیت طرح اقدام ملی فراوری مسکن در شهرهای جدید

به گزارش مجله گوگل ایرانی، معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه از 200هزار واحد مسکونی در برنامه اقدام فراوری ملی در شهرهای جدید ساخت 159 هزار واحد مسکونی آغاز و در مراحل مختلف اجرایی قراردارد، گفت: در استان تهران 47 هزار و 500 واحد در قالب طرح اقدام ملی احداث می گردد.

آخرین وضعیت طرح اقدام ملی فراوری مسکن در شهرهای جدید

به گزارش گروه رسانه های مجله گوگل ایرانی، حبیب الله طاهرخانی در گفت وگو با فارس، در مورد آخرین وضعیت طرح اقدام ملی توید مسکن در شهرهای جدید گفت: براساس طرح اقدام ملی فراوری مسکن که قرار است 400هزار واحد مسکونی احداث گردد، 200 هزار واحد آن در شهرهای جدید ساخته خواهد شد.

وی اضافه نمود: بنابراین تاکنون برای 159 هزار واحد مسکونی جانمایی شده و هنوز برای 40 هزار واحد مسکونی به مرحله جانمایی نرسیده است.

طاهرخانی ادامه داد: از 159 هزار واحد مسکونی نیز حدود 70 هزار واحد مسکونی مرحله ساخت آنها آغاز شده است، پس بخشی از آن به مرحله آماده سازی و بخشی هم به مرحله ساخت رسیده است که حدود 88 واحد مسکونی در این مراحل مختلف قرار گرفته است.

وی در پاسخ به این سؤال که در طرح اقدام ملی فراوریمسکن چه میزان مسکن در استان تهران احداث خواهد شد، گفت: برنامه ریزی که برای تهران در طرح اقدام ملی فراوری مسکن انجام شده است، اینگونه بوده است که در شهر جدید پردیس 19 هزار واحد، 26 هزار واحد در شهر پرند و در شهر جدید اندیشه 2500واحد مسکونی در قالب این طرح احداث خواهد شد.

مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید گفت: در شهر جدید اندیشه عملیات احداث این 2500 واحد آغاز شده است، اما در شهر پردیس از 19 هزار واحد 10 هزار واحد آغاز شده که بخش محدودی برای ساخت مسکن و آماده سازی است.

به گفته طاهرخانی، از 26 هزار واحد شهر جدید پرند، مراحل آماده سازی و ساخت 12 هزار واحد مسکونی آغاز شده است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 8 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: iranigoogle.ir شناسه مطلب: 370

به "آخرین وضعیت طرح اقدام ملی فراوری مسکن در شهرهای جدید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آخرین وضعیت طرح اقدام ملی فراوری مسکن در شهرهای جدید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید