ارزش پرسپولیس و استقلال معین شد

به گزارش مجله گوگل ایرانی، حسین قربان زاده، رئیس سازمان خصوصی سازی پس از جلسه ای که برای خصوصی سازی دو باشگاه استقلال و پرسپولیس انجام شد، گفت: جلسه هیئت واگذاری تشکیل شد که چهار دستور اصلی داشت. دستور اول، درباره واگذاری دو باشگاه استقلال و پرسپولیس بود که ارزش گذاری دو باشگاه در این جلسه تصویب شد.

ارزش پرسپولیس و استقلال معین شد

وی ادامه داد: ارزش نهایی باشگاه پرسپولیس 3 هزار و 210 میلیارد تومان و ارزش نهایی باشگاه استقلال 2 هزار و 780 میلیارد تومان است. این ارزش گذاری، از سوی کارشناسان رسمی دادگستری از دارایی های این دو باشگاه و به ویژه دارایی نامشروط که برند دو باشگاه بوده که مورد تصویب اعضای هیئت واگذاری نهاده شد.

رئیس سازمان خصوصی سازی اعلام نمود: قرار شد در مجامع دو باشگاه، در مورد افزایش سرمایه از نحوه عرضه سهام با سلب حق تقدم دولت صورت بگیرد، مصوبه نهایی ارائه و سپس دوباره در هیئت واگذاری، مطرح گردد.

قربان زاده با بیان اینکه با این ارزش گذاری مردم می توانند در افزایش سرمایه دو تیم مشارکت داشته باشند، گفت: طرفداران دو باشگاه در افزایش سرمایه باشگاه های استقلال و پرسپولیس با فرآیندی که در سازمان بورس در جریان است، پس از ثبت در سازمان بورس و درج در بازار پایه فرابورس، می توانند در این افزایش سرمایه مشارکت داشته باشند.

وی با اشاره به زمان عرضه سهام دو باشگاه برای افزایش سرمایه گفت: تا آخر بهمن یا نهایت اوایل اسفند، این اتفاق رخ خواهد داد و سپس تغییر در ترکیب سهامداری دو باشگاه مورد آنالیز قرار می گیرد. در شش ماه آینده و اواسط 1401 نیز بلوک های مدیریتی دو باشگاه نیز واگذار می گردد تا هم حکمرانی بهتری در این دو باشگاه داشته باشیم و هم اینکه مشکل آنها در AFC و حذف از آسیا رفع گردد تا دو باشگاه بتوانند با قدرت در لیگ قهرمانان آسیا شرکت نمایند.

منبع: فرارو
انتشار: 19 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 19 اردیبهشت 1401 گردآورنده: iranigoogle.ir شناسه مطلب: 1999

به "ارزش پرسپولیس و استقلال معین شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارزش پرسپولیس و استقلال معین شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید