زیرساخت های شهری جوابگوی رشد جمعیتی ساوه نیست

به گزارش مجله گوگل ایرانی، خبرنگاران/مرکزی سرپرست فرمانداری ساوه گفت: زیرساخت های این شهر با اندازه جمعیت موجود متناسب نیست و جوابگوی رشد جمعیتی این شهرستان نخواهد بود.

زیرساخت های شهری جوابگوی رشد جمعیتی ساوه نیست

مهدی الیاسی پنجشنبه 25 آذرماه در آئین تکریم و معارفه شهردار ساوه که در سالن اجتماعات فرمانداری ویژه این شهرستان برگزار گشت، اظهار کرد: یکی از سیاست های ابلاغی از سوی رهبر معظم انقلاب در نظام تحولات اداری، سه عنصر کارآمدی، جهادی بودن و فسادستیزی است که با تقویت این سه مولفه در فضای اداری شهرداری می توان زمینه تعالی و توسعه شهر را فراهم کرد.

وی با تاکید بر اینکه با اتکا به سه عنصر کارآمدی، جهادی بودن و فسادستیزی می توان منابع و امکانات را بطور متوازن در شهر توزیع کرد، اضافه کرد: مهاجرپذیر بودن ساوه به علت برخورداری از مزیت صنعتی و کشاورزی می طلبد تا برای تامین زیرساخت های شهری که با افزایش چشمگیر جمعیتی روبرو است برنامه ریزی کرد چرا که زیرساخت های فعلی ساوه جوابگوی جمعیت نیست.

الیاسی با تاکید بر اینکه شهرداری یکی از ارکان مهم در تامین و تقویت زیرساخت ها در محدوده خدمات شهری است، گفت: ترافیک سنگین شهر و ناکافی بودن زیرساخت ها، تردد وسایط نقلیه را در برخی از ساعات با کندی روبرو کرده است که باید با کار جهادی و برنامه ریزی قدم های موثری در تقویت زیرساخت ها برداشت.

وی در ادامه کار جهادی، قانونمداری، فسادستیزی و چابک سازی شهرداری را مطالبه شهروندان از شهردار تازه بیان نمود و اضافه کرد: شورای اسلامی شهر نیز باید در کنار همگرایی و حمایت از شهردار تازه، موضوع نظارت بر رفتار و عملکرد شهردار را سرلوحه اقدامات خویش قرار دهند.

سرپرست فرمانداری ساوه شرح داد: در سیاست های دولت انقلابی بر حضور میدانی مسئولان در بین مردم و تلاش برای حل مسائل با کار جهادی تاکید شده است و مدیران باید برای عملیاتی کردن وظایف خود تلاش مضاعف کنند تا فضای رضایتمندی مردم فراهم شود.

رئیس شورای اسلامی شهر ساوه نیز با اشاره به اینکه انتخاب شهردار مهمترین وظیفه شورای شهر است، گفت: شورای ششم رزومه نزدیک به 80 گزینه را برای تصدی سمت شهردار ساوه بررسی کرد و نهایتا 16 گزینه برای ارائه دیدگاه و نظرات دعوت شدند و خاتمه منجر به انتخاب امیر یوسفیان با سابقه شهرداری در کلان شهرهای همدان و زنجان شد.

احمد حاج امینی اضافه کرد: علت طولانی شدن معرفی شهردار تازه ساوه یک انتخاب ناموفق از میان گزینه های نهایی بود اما در عین حال شورا در زمان بندی معین و مهلت مقرر نسبت به انتخاب شهردار اقدام کرد.

وی خواستار تعامل سازنده ادارات شهرستان با مجموعه مدیریت شهری برای توسعه شهر شد و اضافه کرد: شورای شهر از شهردار تازه حمایت قاطع خواهد کرد و نتیجه این تعامل و حمایت را شهروندان خواهند دید.

رئیس شورای اسلامی شهر ساوه در ادامه خواستار تشکیل جلسات کمیسیون ماده 5 استان در شهر ساوه شد که منجر به تسریع در خدمت رسانی به مردم می شود و از تردد شهروندان به مرکز استان و طولانی شدن رسیدگی به موضوعات مطرح شده در این کمیسیون جلوگیری خواهد کرد.

وی در ادامه با اشاره به اینکه موضوع پسماند یکی از معضلات شهرداری و کمبود نیرو چالش جدی پیش روی سازمان مدیریت پسماند است، اضافه کرد: برای تامین نیروی انسانی مورد نیاز در سازمان پسماند ناگزیر به جذب اتباع افغان هستیم که امیدواریم سازوکار لازم برای جذب افاغنه از راستا قانونی صورت گیرد. همچنین صدور انشعابات غیر دائم معضل دیگری پیش روی مجموعه مدیریت شهری است که امیدواریم این مشکل هم با تدابیر لازم برطرف شود.

حاج امینی اضافه کرد: موضوع اراضی ملی باید معین تکلیف شود و محدوده اراضی ملی با تابلو یا محصور کردن معین شود چرا که مردم به علت ناآگاهی اقدام به خرید زمین از اراضی ملی می کنند و پس از اقدام به ساخت متوجه می شوند که زمین ملی است و امکان ساخت و ساز وجود ندارد.

شهردار تازه ساوه نیز گفت: مشارکت در احقاق حقوق شهروندی با حمایت، معاضدت و همکاری مسئولان میسور خواهد شد.

امیر یوسفیان با تاکید بر اینکه با کار جهادی و شبانه روزی خستگی را خسته خواهم کرد، اضافه کرد: حمایت کنید تا شهر ساوه در شأن شهروندان ساوجی ساخته شود و بتوانیم حلاوت شهری آباد را به کام شهروندان بچشانیم.

در این آئین از زحمات سیدمهدی حسینی شهردار پیشین ساوه و مجید اصدق سرپرست چهارماهه شهرداری ساوه با اهدای لوح تقدیر تجلیل و امیررضا یوسفیان با حکم صادره از سوی وزیر کشور به عنوان شهردار تازه ساوه در دوره ششم مدیریت شهری معرفی گشت.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 20 اسفند 1400 بروزرسانی: 20 اسفند 1400 گردآورنده: iranigoogle.ir شناسه مطلب: 1947

به "زیرساخت های شهری جوابگوی رشد جمعیتی ساوه نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زیرساخت های شهری جوابگوی رشد جمعیتی ساوه نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید