نادعلی زاده: بانک ها مکلف به آموزش قانون جدید چک به مشتریان هستند خبرنگاران

به گزارش مجله گوگل ایرانی، یک مقام مسئول در بانک مرکزی گفت: با توجه به اینکه مشتری در ابتدا با شبکه بانکی در ارتباط است، بانک ها نقش مهمی را در آموزش مشتریان ایفا می کنند و سفیر آموزش بانک مرکزی تلقی می شوند.

نادعلی زاده: بانک ها مکلف به آموزش قانون جدید چک به مشتریان هستند خبرنگاران

به گزارش گروه اقتصادی خبرنگاران به نقل از بانک مرکزی، آمنه نادعلی زاده در حاشیه دوره آموزشی شبکه بانکی مرتبط با قانون جدید چک، با تأکید بر لزوم اطلاع رسانی و آموزش به شبکه بانکی درخصوص قانون جدید چک گفت: پس از اینکه قانون اصلاح قانون صدور چک ابلاغ شد، بانک مرکزی کارگروه هایی را به منظور اجرای دقیق قانون و تسهیل در امر فرهنگ سازی و آموزش تشکیل داد. یکی از محورهای اصلی که از ابتدا مدنظر بانک مرکزی قرار گرفت مقوله اطلاع رسانی و آموزش به مردم و شبکه بانکی بود. براین اساس و پیش از این، دور اول آموزش به شبکه بانکی در مهر ماه سال 1398 برگزار و طی آن ملاحظات قانونی، بخشنامه ها و تغییراتی که در سامانه ها رخ می دهد برای شبکه بانکی تبیین شد.

سخنگوی اجرای قانون جدید چک با بیان اینکه شبکه بانکی ملزم است اطلاع رسانی کامل را در این زمینه انجام دهد، شرح داد: بانک ها مکلف هستند در قالب پیامک، بروشور و سایر روش های تبلیغاتی مشتریان خود را مطلع کنند و اطلاع رسانی کافی را در این زمینه داشته باشند.

معاون اداره نظام های پرداخت با اشاره به اینکه محتوای آموزشی مرتبط با قانون جدید چک در اختیار شبکه بانکی قرار گرفته است، گفت: در حال حاضر محتوای آموزشی توسط بانک مرکزی تهیه شده و این محتوا در اختیار بانک ها قرار گرفته است و بر این اساس آنها می توانند نسبت به اطلاع رسانی اقدام کنند.

از فروردین ماه سال 1400 بانک ها مکلف هستند چک های جدید را به مشتریان ارائه دهند و مردم نیز باید حتماً چک های جدید را در سامانه صیاد ثبت کنند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 2 فروردین 1400 بروزرسانی: 2 فروردین 1400 گردآورنده: iranigoogle.ir شناسه مطلب: 1477

به "نادعلی زاده: بانک ها مکلف به آموزش قانون جدید چک به مشتریان هستند خبرنگاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نادعلی زاده: بانک ها مکلف به آموزش قانون جدید چک به مشتریان هستند خبرنگاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید